image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere PLAB Testi Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre İngiltere PLAB Testi Vizesi reddedildiğinde bu vize reddine karşı itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvuruları haricinde itiraz hakkı bulunmamaktadır.

PLAB Testine katılmak için İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapan ancak olumsuz sonuç alan kişilerin vize reddine karşı itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvuruları haricinde herhangi bir itiraz hakkı bulunmamaktadır. Vize reddi alınması durumunda İngiltere Konsolosluğu tarafından başvuru sahibine gönderilecek olan ret mektubunda itiraz hakkının olup olmadığı yazacaktır. Bu ret mektubunda kişinin herhangi bir itiraz hakkı olup olmadığının yanı sıra, eğer bir itiraz hakkı bulunuyorsa bunun İdari İtiraz İtiraz Davası mı olduğu belirtilir.

Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik İdaresi (UK Visas and Immigration), İngiltere vizesi türleri, başvuru prosedürleri, itiraz hakları gibi konularla ilgili olarak belirli aralıklarla değişiklik yapmaktadır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin herhangi bir hata veya eksiklik nedeniyle vize reddi alması durumunda firmamız uzmanları ile iletişime geçmeleri en güncel ve doğru bilgileri alabilmeleri için yararlı olacaktır. Uzmanlarımız kişilerin sahip oldukları itiraz hakkına göre bu haklarını nasıl kullanabileceklerine dair yapılması gereken tüm işlemler hakkında bilgi vereceklerdir. Vize reddi alan kişiler itiraz başvurusu süresi dolmadan firmamızın İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile iletişime geçerek itiraz başvurularını yapabilir ve sonucu olumluya çevirebilirler.

İngiltere PLAB Testi Vizesi, İdari İtiraz, İtiraz Davası ve İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalı ve yapılamıyorsa İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarından profesyonel destek alınarak başvuru gerçekleştirilmelidir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında profesyonel destek almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1606 defa görüntülendi

İngiltere PLAB Testi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları