image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere PLAB Testi Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

Birleşik Krallık’ta PLAB Testine girebilmek için İngiltere PLAB Testi Vizesi başvurusu yapacak doktorların sağlaması gereken şartlar içerisinde İngilizce dil şartı bulunmakta ve IELTS sınavından yeterli puanı sağlamaları gerekmektedir.

İngiltere PLAB Testi Vizesi, doktorların PLAB Testine İngiltere’de girebilmeleri için verilmekte olan bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize ile Birleşik Krallık’a gelecek olan doktorların vize başvurusu için İngilizce dil şartını sağlaması da gerekmektedir. Bu şartı sağlamak için IELTS sınavının konuşma, yazma, dinleme ve okuma bölümlerinin her birinden en az yedi puan ve sınavdan totalde en az 7.5 puan alınmış olması gerekmektedir.

Bu noktada şunu belirtmeliyiz ki; bu vize türü gibi istisnai başvurular dışında İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinin hiçbirisinde İngilizce dil şartına bakılmamaktadır. Bu bağlamda İngiltere iş/çalışma vizesi, İngiltere yerleşim/evlilik vizesi ve İngiltere öğrenci vizesi kategorilerinde mutlaka sağlanması gereken İngilizce dil şartı, çoğu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi kategorisi için aranmamaktadır diyebiliriz.

PLAB Testine katılmak üzere yapılacak olan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olup mutlaka titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İyi hazırlanmış bir dosya ile başvuru gerçekleştirmek için ise profesyonel destek almak oldukça yararlı olacaktır. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile hizmet sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1565 defa görüntülendi

İngiltere PLAB Testi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları