image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere PLAB Testi Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvurusu, belgeler toplanıp, tercümeler yapılıp, form doldurulup, ödemeler yapıldıktan sonra başvuru merkezine başvuru yapılan tarihten itibaren 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde açıklanır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne İngiltere PLAB Testi Vizesi başvurusu yapılmasının ardından 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Tüm Türkiye’den yalnızca belge listesindeki belgeler hazırlanıp, tercümeler yapılıp, ilgili formlar doldurulup, gerekli harçlar ödendikten sonra dosyanın İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne teslim edilmesiyle yapılmakta olan başvuruları İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu inceleyip bir karara bağlamaktadır. Başkonsolosluğun İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurularının sonuçlarını konsolosluğun yoğunluğuna göre biraz daha geç ya da beklenenden erken açıklayabildiğinin söz konusu olabildiği de bilinmesi gereken bir husustur. Bu bağlamda başvuru sahipleri vize başvurularının sonucu 15 iş gününü geçmesine karşın açıklanmadıysa olumsuz sonuç alacakları gibi bir düşünceye kapılmamalıdır.

Bu İngiltere ziyaretçi/turist vizesine yaptığı başvurusunun sonucunu daha kısa sürede alması gereken doktorlar konsolosluğun sunduğu bazı servislerden faydalanarak daha hızlı sonuç alabilirler. Konsolosluğun ek ücret ödenerek yararlanılabilen bu hizmetleri; Öncelikli Servis ve Ekstra Öncelikli Servis’tir. Başvuru sahipleri 5 iş günü içerisinde sonuç almak istiyorsa Öncelikli Servis’ten yaralanabilirler. Eğer ki çok daha hızlı sonuç alınmak isteniyorsa da 24 saat içerisinde sonuç alınmasını sağlayan Ekstra Öncelikli Servis’ten faydalanabilirler.

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu karmaşık başvurular için hazırlanacak olan başvuru dosyasında herhangi bir hata ya da eksiklik olmamasına dikkat edilmelidir. Hata riskini minimuma indirmek isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek başvurunuzu gerçekleştirebileceğiniz gibi her konuda detaylı bilgi de alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul ofisleriyle İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1822 defa görüntülendi

İngiltere PLAB Testi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları