image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere PLAB Testi Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere PLAB Testi Vizesi ile Birleşik Krallık’a gitmek üzere yapılan başvurularda biyometrik bilgilerin verilmesi şartı bulunmaktadır.

Türkiye’den yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilen tüm İngiltere vizesi başvurularında İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre biyometrik bilgilerin verilmesi şartı bulunmaktadır. Başvuru sahibinin yüzünün tüm ayrıntılarının görülebildiği bir yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşan biyometrik kayıtlar verilmezse geçerli bir vize başvurusu yapılmış sayılmamaktadır. Dolayısıyla tüm vize başvurularında olduğu gibi İngiltere PLAB Testi Vizesi başvurusunda da bu bilgilerin verilmesi gerekir.

Biyometrik bilgiler, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevu sırasında firmamız danışmanları ile tarafınıza sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin eksiksiz toplandığı ve tercümelerinin yapıldığı ve gerekli formların doldurulup başvuru harçlarının ödenmesinden sonra hazır hale gelen başvuru dosyası ile birlikte verilir. Bu bilgileri ve dosyayı yalnızca başvuru sahibi olan kişi vize randevusuna katılarak verebileceği için başvuru sahibi yerine bir başkasının vize randevusuna katılarak İngiltere vizesi başvurusu yapması mümkün değildir.

Biyometrik kayıtların alınması sırasında fotoğraf çekilirken yüzde tanınmayı engelleyecek bir aksesuar kesinlikle olmamalıdır. Aynı şekilde başın da herhangi bir aksesuarla kapatılmaması gerekir. Yalnızca başörtüsü, geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa kapalı bir şekilde fotoğraf çektirilebilir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınan parmak izleri ise lazer yardımı ile alınmakta ve mürekkep gibi bir madde kullanılmamaktadır. Parmak izleri alınırken de yine parmaklarda herhangi bir geçici hasar, kesik, süsleme, kına, boya vb. bir şey olmaması gerekir.

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bunu engelleyebilmek için İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarından profesyonel destek almak yarar sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek başvurunuz için danışmanlık hizmeti ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1565 defa görüntülendi

İngiltere PLAB Testi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları