image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere PLAB Testi Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere İngiltere PLAB Testi Vizesi başvurusunda da İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre uyulması gereken bir başvuru prosedürü vardır.

İngiltere PLAB Testi Vizesi, doktorların Profesyonel ve Dilbilimi Değerlendirme Kurulu Testi anlamına gelen PLAB testine katılabilmeleri için düzenlenmiş bir İngiltere vizesi türüdür. Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesine başvuru yapabilmek için de başvuru sahiplerinin uyması gereken bir başvuru prosedürü vardır.

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvurusu yapacak olan doktorların bu vizeye başvuru yapabilmek için her şeyden önce geçerli bir pasaportunun olması gerekir. Geçerli bir pasaportu bulunmayan bireyler ise İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuruda bulunarak bir pasaport çıkarttırabilirler.

Pasaport alınmasının ardından İngiltere vizesi almak için uyulması gereken tüm işlemlere başlanabilecektir. Burada öncelikle yapılması gereken başvuru yapılacak olan vize türünü doğru belirleyebilmektir. Bunun ardından vizenin şartlarının başvuru sahibince sağlandığını ispatlayan belgeler toplanarak başvuru dosyası oluşturulmalıdır. Hangi belgelerin gerekli olduğu firmamızla işlemleriniz başladıktan sonra bir liste olarak size sunulacaktır. Oluşturulan başvuru dosyasında bu belgelerin İngilizce tercümelerinin de yer alması gerekmektedir.

Başvuru dosyası hazırlandıktan yani belge listesindeki belgeler eksiksiz tamamlanıp, tercümeleri yapılıp, doğru başvuru formu doldurulduktan sonraki aşama ise İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınarak başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerin verilmesi suretiyle vize başvurusunun yapılmasıdır. Biyometrik bilgiler, yüzün tüm detaylarını gösteren yakın plandan çekilen bir fotoğraf ile parmak izlerinden oluşur. Bu bilgilerin alınmasının başvuru sürecinin önemli bir parçası olduğu ve mutlaka verilmesi gerektiği hususu unutulmamalıdır. Aksi takdirde İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre geçerli bir vize başvurusu yapılamayacaktır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru dosyası ve biyometrik bilgileri verebilmek için yani başvuru yapabilmek için ise randevu alınması gerekir. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya ve Gaziantep illerinde bulunan merkezlerden hangisi başvuru sahibine en uygunsa o başvuru merkezinden randevu alınarak vize başvurusu yapılabilir. Başvurusunu firmamızla gerçekleştiren başvuru sahiplerinin randevusunun alınması ve başvuru merkezine ödemelerin yapılması işlemleri de uzmanlarımızca gerçekleştirilecektir.

PLAB Testine katılacak doktorların başvuru yapabildiği bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurularından CSS Legal uzmanlarından profesyonel destek alarak başvuru yapmak bu karmaşık başvuru sürecini kolaylaştırabilmek ve olumlu sonuç alma ihtimalini yükseltmek için oldukça yararlı olacaktır.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvuru süreciyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006’dan beri pek çok başvuru sahibinin olumlu sonuç almasını sağlamış olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1901 defa görüntülendi

İngiltere PLAB Testi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları