image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere PLAB Testi Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvurusu, tüm diğer İngiltere vizesi başvuruları gibi belge listesindeki evrakların tamamlanması, tercümelerin yapılmış olması, ilgili formların en doğru şekilde doldurulması işlemlerinin ardından yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden randevu alınıp başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler teslim edilmek suretiyle yapılabilmektedir.

İngiltere’de PLAB Testi’ne katılabilmek üzere İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan doktorlar başvurularını İngiliz Konsolosluğuna değil İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapabilirler. Eskiden tüm başvurular İngiliz Konsolosluğuna yapılabiliyordu. Ancak son yıllarda başvurular başvuru dosyaları tamamlandıktan sonra yalnızca İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul edilmektedir. Başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilen başvuru dosyaları ise yalnızca İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenmekte ve karara bağlanmaktadır.

Türkiye’de İngiltere vizesi başvuru dosyasının terslim edilebileceği yedi adet İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunur. Bu merkezler; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Antalya, Adana ve Bursa illerinde yer almaktadır. Bu merkezlerin başvuru sahibi için en uygun olanından randevu alınarak başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler teslim edilerek İngiltere vizesi başvurusu yapılır. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin yakın plandan yüzünün tüm ayrıntılarını gösteren yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşmaktadır.

İngiliz Konsolosluğuna yalnızca başvuru merkezine dosyaların hazırlandıktan sonra teslim edilmesi suretiyle yapılabilen İngiltere PLAB Testi Vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıdadır. Titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak hatasız başvuru yapmak ve bu sayede olumlu sonuç alabilmek için önem taşır.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış bir kadro ile 2006 yılından bu yana başvuru sahiplerine danışmanlık yapmaktadır. Uzmanlarımızla başvurunuzu yapmak ve her konuda detaylı bilgi almak için Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2007 defa görüntülendi

İngiltere PLAB Testi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları