image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere PLAB Testi Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvurusunda diğer vize türlerine yapılan başvurularda da olduğu gibi dosya üzerinde kanıtlanması gereken hususları göstermek üzere başvuru dosyasına birtakım belgeler/evraklar eklenmesi gerekir.

İngiltere PLAB Testi Vizesi de dâhil olmak üzere tüm İngiltere vizesi başvurularında dosya üzerinde ispatlanması gereken bazı hususlar vardır. Bu bağlamda bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusunda seyahatin gerekçesi, İngiltere’de masraflarının nasıl karşılanacağı, İngiltere’de kalınacak yer gibi hususların firmamızla iletişime geçildikten sonra ve işlemlerinizin başlatılmasını müteakip size sağlanacak olan belge listesinde yer alacak olan belgelere ek olarak gösterilmesi başvuru sahibinden istenmektedir.

Başvuru sahibi doktorun bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusunda vereceği başvuru dosyasında İngiltere’ye yalnızca PLAB Testine katılmak üzere gideceğini gösterebilmesi gerekir. Bu bağlamda en önemli ve size firmamızca verilecek olan belge/evrak listesinde yer alan belgeler arasında dosyada mutlaka bulunması gereken belge sınav giriş belgesidir. Bunun yanında İngiltere’deki masrafların nasıl karşılanacağını gösteren bir belge de mutlaka başvuru dosyasında bulunmalıdır. Ayrıca kalınacak yerin uygun şartlarda olduğunu gösteren bir belgenin de dosyaya konması olumlu vize sonucu alabilmek adına gereklidir.

Bu vize türü ile ilgili olarak bilinmesi gereken önemli bir husus daha vardır. İngiltere’de çalışılmayacağını ve bu testi almadan veya aldıktan sonra İngiltere’de kalmak niyetinde olunmadığını da başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi için mutlaka dosyada göstermek gerekir.

Bu vizeyi almak için ispatlanması gereken tüm durumları gösterebilmek üzere hangi belgelerin temin edilmesi gerektiğine dair uzmanlarımız kişiye özel bir evrak listesi oluşturarak eksiksiz bir başvuru yapılmasını sağlayacaktır. Bu evrak listesine göre hazırlanacak olan başvuru dosyasında ayrıca tüm belgelerin tercümelerinin de yer alması gerekir. Danışmanlarımız belgelerinizin tercümesini de firmamızca belirlenen limitler içerisinde olması kaydıyla yaptırıp dosyanıza ekleyeceklerdir.

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır ve başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Dolayısıyla bu başvurularda vize danışmanlığı almak olumlu sonuç alma ihtimalini yükseltme ve hata riskini azaltmak adına oldukça önem taşır.

Vize danışmanlığı alarak başvurusunu firmamız uzmanları ile gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri Londra, Ankara ve İstanbul ofislerimizle irtibata geçebilirler. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu gerçekleştirmek üzere İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1870 defa görüntülendi

İngiltere PLAB Testi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları