image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere PLAB Testi Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere PLAB Testi Vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan doktorlar yaşayacakları herhangi bir sağlık problemi için sağlık hizmetlerinden yalnızca tüm masrafları kendilerinin karşılaması halinde yararlanabilirler.

İngiltere’ye İngiltere PLAB Testi Vizesi ile gidecek olan ve Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişilerin kişisel sağlık ve seyahat sigortası yaptırması İngiltere’de herhangi bir sağlık problemi yaşamaları ihtimaline karşı oldukça faydalı olacaktır. Çünkü İngiltere PLAB Testi Vizesi başvuru sahibi sigorta yaptırmamışsa İngiltere’de tedavi alabilmek için National Health Service’in normal ücretlerinin %50 fazlasını ödemek durumunda kalacaktır.

Ziyaret kapsamlı herhangi bir İngiltere vizesi türü ile İngiltere’de ancak bazı istisnai durumlarda başvuru sahipleri sigortaları olsun olmasın NHS hizmetlerinden ücretsiz faydalanabileceklerdir. Ücretsiz sağlık hizmeti alınabilecek olan durumlar şunlardır;

  • Acil durumlarda alınacak olan sağlık hizmetleri
  • Aile planlama hizmetleri (kürtaj veya kısırlık tedavisi hariç olmak üzere)
  • Bulaşıcı hastalıkların tedavisi (cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi dâhil)
  • Aile içi şiddet, cinsel saldırı, işkence vb. durumlarda alınması gereken tedaviler

Yukarıda sayılan bu durumlarda ücretsiz bir şekilde National Health Service (NHS)’nin sunduğu sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek Avrupa Sosyal Şartı’nın korumakta olduğu haklardan biridir. Avrupa Konseyi’ne üye hükümetlerin imzalamış oldukları Avrupa Sosyal Şartı’na göre taraf ülkelerin sağlıkla ilgili gerekli önlemleri almak, sağlığın bozulmasına yol açan nedenleri mümkün olduğunca ortadan kaldırmak, kazalar açısından olduğu gibi, salgın, yöresel ve diğer hastalıkları olabildiğince önlemek üzere tasarlanmış uygun önlemleri almak faaliyetlerini gerçekleştirmeleri gerekir.

İngiltere’de kısa süreyle bulunmakta olan ziyaretçiler sağlık masraflarını kendileri karşılamadıkları takdirde ileride yapabilecekleri diğer vize başvurularına ek olarak İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, sürekli oturum izni, İngiltere vatandaşlığı gibi göçmenlik başvurularını da etkileyebilecek ve başvurunun reddi ile karşı karşıya kalınmasına yol açabilecektir. Bu nedenle İngiltere PLAB Testi Vizesi başvuru sahipleri daha en başından CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek başvurularını eksiksiz ve dolayısıyla ileride yapacakları başvuruları olumlu etkileyecek şekilde gerçekleştirebilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1644 defa görüntülendi

İngiltere PLAB Testi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları