image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere PLAB Testi Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvurularında Birleşik Krallık’ta PLAB Testine girecek olan doktorlar için mülakat şartı bulunmamaktadır.

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvurularında başvuru sahipleri için mülakat şartı bulunmaz. Buna karşın bazı başvurularda İngiltere Konsolosluğu başvuru sahiplerini mülakata çağırabilir. Bu başvurular genellikle şüpheli ya da eksik evraklar bulunan başvurulardır. Yani başvuru sahipleri ancak şüpheli ya da eksik evrak bulunması, başvuru yapılan vize türünün gidiş amacına uymaması, kişinin geri dönmeyeceğine dair bir şüphe oluşması gibi durumlarda mülakata çağırılabilmektedir. Bu tip durumları ortadan kaldırmak başvuru dosyasının içerisindeki belgelerin eksiksiz olmasına bağlıdır. Belgeleri eksiksiz, tercümeleri yapılmış, başvuru formu olabilecek en eksiksiz şekilde doldurulmuş, ödemeleri yapılmış bir başvuru için CSS Legal danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Mülakatlarla ilgili bir diğer husus, İngiltere Konsolosluğu’nun yalnızca ilk kez Birleşik Krallık’a giriş yapacak kişileri çağıracağının düşünülmesinin yanlış bir yargı olmasıdır. Çünkü Konsolosluk ilk kez vize başvurusu yapan kişileri mülakata çağırabileceği gibi daha önce İngiltere’ye giriş çıkış yapmış kişileri de çağırabilmektedir. Yani daha önceden birçok kez İngiltere vizesi almış kişilerin görüşmeye çağrılmayacağı düşünülmemelidir.

İngiltere Konsolosluğu mülakata çağırdığında İngiltere vizesi talebinin reddedileceği de yine yanlış bir yargı olacaktır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sadece bir eksiklikten dolayı mülakat talep edilmiş olabilir.

Başvurusunu danışmanlarımızla yapan kişiler mülakata çağırıldıkları takdirde uzmanlarımız mülakatta ne tür sorularla karşılaşılabileceğine dair bilgilendirmeler de yaparak profesyonel destek sağlamaktadır. Bu sayede mülakatta sorulacak sorulara karşı başvuru sahibinin mümkün olduğunca hazırlıklı olmasını sağlayacaklardır.

İngiltere PLAB Testi Vizesi başvurularında profesyonel destek almak isteyen başvuru sahipleri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçebilirler. Bu sayede 2006 yılından bu yana binlerce başvuru sahibinin olumlu sonuç almasını sağlamış olan İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1548 defa görüntülendi

İngiltere PLAB Testi Vizesi Sıkça Sorulan Soruları