image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere Din Görevlileri Vizesi, diğer İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinde olduğu üzere insan hakları başvuruları, Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuruları gibi istisnai kategorilere başvuru yapılması durumları haricinde süresi bitince uzatma başvurusu yapılabilen bir İngiltere vizesi türü değildir.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurusu sonucu alınan vize 6 aylık ya da 2- 5- 10 yıllık sürelerle verilmesine karşın bu vize ile 1 yılda 6 aydan fazla kalınamamaktadır. Yani İngiltere’de ziyaret kapsamlı herhangi bir vize ile bulunan bir kişi 6 aydan fazla kalamaz ve bu süreyi İngiltere içerisinden Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular haricinde uzatamaz.

İngiltere Din Görevlileri Vizesi de bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türü olması nedeniyle sürelerle ilgili hususlar aynı şekilde bu vize türü için de geçerlidir. Yani bu ziyaret kapsamlı vizeyi alan başvuru sahibi de İngiltere içinden Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular dışında uzatma başvurusu yapamaz ve 1 yıl içerisinde 6 aydan uzun süre ile Birleşik Krallık’ta kalamaz. Ayrıca bu vize ile İngiltere’de iş ziyaretçisi olarak bulunan din görevlisinin vize süresi bitince İngiltere’den çıkış yapması gerekir. Birleşik Krallık’ta kalmaya devam etmesi istisnai başvurulardan birini yaparak İngiltere’deki kalış süresini uzatması dışındaki hallerde yasadışı olacaktır.

İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık prosedürlere sahip olan ve karmaşık olması nedeniyle eksiklik veya hata yapma riskinin yüksek olduğu başvurulardır. Başvuruları değerlendiren vize memurları ise en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak yararlı olmaktadır. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’in İngiltere vize ve göçmenlik hukuku alanında uzman danışmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış danışmanları ile hem İngiltere’de hem de Türkiye’de başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır. Firmamızın Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1497 defa görüntülendi

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Sıkça Sorulan Soruları