image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvurularında tüm ziyaret kapsamlı vize çeşitlerinde olduğu üzere başvuru sahiplerinin mülakata katılma şartı bulunmamaktadır.

İngiltere Din Görevlileri Vizesi’ne başvuru yapacak olan din görevlilerinin İngiltere Konsolosluğunda mülakata çağırılması gibi bir şart bulunmamaktadır. Yalnızca İngiltere Konsolosluğu yetkilileri çok gerekli gördükleri durumda başvuru sahiplerini mülakata çağırmaktadır. Bu durumlar da genellikle dosyada eksik bir belge olması, şüpheli bir bilgiye rastlanması gibi hallerdir. Ancak başvuru sahibinin mülakata çağırılması kesinlikle başvurunun olumsuz sonuçlanacağı hissiyatı oluşturmamalıdır. Yalnızca net olarak anlaşılamamış bir hususun açıklanması için de Konsolosluk mülakat talebinde bulunmuş olabilir.

Mülakatlarla ilgili son olarak belirtmemiz gerekirse, İngiltere Konsolosluğu yalnızca ilk kez İngiltere’ye giriş yapacak olan başvuru sahiplerini değil, İngiltere’ye daha önce pek çok kez giriş-çıkış yapmış kişileri de görüşmek üzere davet edebilmektedir.

İngiltere’ye gidiş amacı, kalış süresi, gelir elde edilip edilmeyeceği, yaş vb. kriterlere göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmaları genellikle başvuru sahiplerinin olumlu sonuç almasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de değerlendirmeyi yapan konsolosluk memurunun da itiraz başvurusunda haklı gerekçeler görmesiyle sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve vize prosedürlerine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1569 defa görüntülendi

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Sıkça Sorulan Soruları