image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere Din Görevlileri Vizesi, başvuru dosyası için belgelerin toplanması, tercümelerin yapılması, formların İngilizce doldurulması ve varsa ödemelerin yapılması işlemlerinin ardından İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınıp vize başvurusu yapılmasının ardından tüm ziyaret kapsamlı vize başvuruları gibi 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesine yapılan başvurular, vize başvuru dosyasının hazırlanması, belgelerin tamamlanması, tercümelerin yapılması, İngilizce başvuru formlarının doldurulması, gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılması, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne vize başvurusu yapılmasının ardından 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde açıklanır. Dolayısıyla bir İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türü olan İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvuruları da 15 iş günü içerisinde açıklanır. Bazı durumlarda bu süre İngiltere Konsolosluğu tarafından geçilmesine karşın genellikle mümkün olan en kısa zamanda açıklanmaktadır.

Acil sonuç alması gereken, seyahatine çok az bir zaman kalmış olan başvuru sahipleri İngiltere Konsolosluğu’nun sunduğu Öncelikli Servis veya Ekstra Öncelikli Servis hizmetlerinden faydalanabilir. Ayrıca devlet memurları Dış İşleri Bakanlığı’ndan nota alarak da vizenin sonuçlanma süresini kısaltabilirler. Öncelikli Servis ve nota 5 iş günü, Ekstra Öncelikli Servis ise 24 saat içerisinde sonuç alınmasını sağlar. Bu noktada başvuru sahipleri unutmamalıdır ki; Öncelikli Servis tüm vize başvuru merkezlerinden alınabiliyorken, Ekstra Öncelikli Servis yalnızca İstanbul’daki vize başvuru merkezinden alınabilmektedir. Başvurusunu CSS Legal uzmanlarıyla gerçekleştiren kişilere uzmanlarımız başvurularınızın öncelikli şekilde hazırlanıp gerçekleştirilmesini sağlamak üzere işlemlerinizin yapılması noktasında profesyonel destek sağlayacaktır.

İngiltere vizesi başvuruları karmaşık yapıda ve olumlu sonuç almanın zor olduğu başvurulardır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak başvuru sahiplerinin yararına olmaktadır. İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış danışmanlarımızdan profesyonel destek almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de vize memurunca da gerekçelerin haklı bulunması ile birlikte sonucun itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek danışmanlarımızdan profesyonel destek alarak başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1612 defa görüntülendi

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Sıkça Sorulan Soruları