image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Din Görevlileri Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere’ye İngiltere Din Görevlileri Vizesi ile kısa süreli ziyaret amacıyla gidecek olan kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek üzere kişisel sağlık ve seyahat sigortalarını yaptırmaları faydalı olacaktır.

İngiltere’ye 6 aydan kısa sürelerle İngiltere Din Görevlileri Vizesi ile giden Avrupa Birliği vatandaşı olmayan din görevlileri İngiltere’de herhangi bir durumda sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için sağlık masraflarını kendileri karşılayabilmelidir. Bunun için başvuru sahiplerinin kişisel sağlık ve seyahat sigortası yaptırmaları oldukça yararlı olacaktır.

Sağlık sigortası yaptırmayan başvuru sahipleri İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için hizmet ücretinin %50 fazlasını ödemek mecburiyetinde kalacaktır. Ziyaret kapsamlı bir İngiltere vizesi ile İngiltere’ye giden kişilerin hiçbir ücret ödemeden National Health Service (NHS) sağlık hizmetlerinden faydalanabilecekleri bazı istisnai durumlar bulunur. Ücretsiz sağlık hizmeti alınabilecek olan durumlar şunlardır;

  • Acil durumlarda alınacak olan hizmetler
  • Aile planlama hizmetleri
  • Bulaşıcı hastalıklar için alınması gereken sağlık hizmeti
  • İşkence, aile içi şiddet, cinsel saldırı gibi durumlarda alınması gereken sağlık hizmetleri

Yukarıda tek tek sayılmış olan durumlarda National Health Service (NHS) hizmetlerinden ücretsiz faydalanılabilmekte, bu durumların dışında İngiltere Din Görevlileri Vizesi ile İngiltere’ye gelen ziyaretçi din görevlilerinin sağlık masraflarını kendilerinin karşılaması gerekmektedir.

Ücretsiz yararlanılabilen hizmetler, 18 Ekim 1961’de Avrupa Konseyi’ne üye devletlerin imzalamış oldukları Avrupa Sosyal Şartı’nın getirdiği ve koruduğu bir haktır. Dolayısıyla Avrupa Sosyal Şartı’nı kabul etmiş olan ülkeler sağlığın korunması hakkının kullanılmasını sağlamalı ve alınması gereken tüm önlemleri almalıdır.

Başvurusunu CSS & Co Legal Services ile gerçekleştiren başvuru sahipleri her konuda olduğu üzere sağlık sigortası ve İngiltere’de sağlık hizmetlerinden nasıl yararlanabilecekleri hakkında da danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirler. Bu sayede başvuru sahipleri İngiltere’de ortaya çıkabilecek herhangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalırlarsa neler yapabilecekleri konusunda detaylı bilgi sahibi olabilecektir. Bunun yanında ileride yapılabilecek muhtemel vize başvurularının yanı sıra İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, süresiz oturum izni, İngiliz vatandaşlığı ve benzeri göçmenlik başvurularının da bu durumlardan olumsuz etkilenmesinin önüne geçilebilecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlayan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarıyla birlikte başvurunuzu yapabilir ve tüm sürece dair detaylı bilgi alabilirsiniz. İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1629 defa görüntülendi

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Sıkça Sorulan Soruları