image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi kategorisi altında yer alan İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvurusu için İngiltere vize ve göçmenlik yönetmelikleri gereğince izlenecek bir prosedür bulunmaktadır.

İngiltere Din Görevlileri Vizesi, İngiltere’ye bir konferans, seminer vb.ne katılmak, din görevlileri ile buluşmak, bir iş görüşmesi yapmak, bir kuruluşa din görevlisi olarak bir ziyarette bulunmak gibi amaçlarla gidecek olan din görevlilerinin başvuru yapabileceği bir İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türüdür. Diğer İngiltere vizesi başvurularında olduğu gibi bu vize için de İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiş bir prosedür bulunur. Olumlu sonuç almak isteyen başvuru sahiplerinin uyması gereken bu prosedür aşağıda açıklanmıştır.

İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvurusu yapacak ve ziyaretçi olarak İngiltere’ye gidecek olan din görevlilerinin her şeyden önce en az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaportlarının olması gerekir. Aksi takdirde geçerli bir başvuru yapılamaz. 6 aydan kısa süreli geçerliliği olan bir pasaportu bulunan ya da bir pasaportu bulunmayan başvuru sahipleri İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvuruda bulunup bir pasaport temin etmelidir.

En az 6 ay geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip kişiler, İngiltere vizesi almak için vize prosedürüne dair işlemlere başlayabilirler. Öncelikle başvuru sahibinin başvuru yapacağı vize türünü doğru belirlemesi ve vizenin şartlarının sağlandığını gösteren belgeleri toplayarak bir başvuru dosyası oluşturması gerekir. Başvuru dosyası oluşturulduktan sonra bu dosyadaki evrakların tercümelerinin yaptırılması gerekir. Başvurusunu firmamızla yaptıran başvuru sahiplerinin vize türü kişinin durumuna ve gidiş amacına göre saptandıktan sonra dosyası oluşturulup tercümeleri de yaptırılıp dosyasına eklenecektir.

Belgeler toplanıp, tercümeleri yapılıp, ilgili formlar doldurulup, ödemeler yapıldıktan sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması gerekir. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Antalya, Adana ve Bursa illerinde bulunan merkezlerin birinden randevu alınarak başvuru dosyası ve parmak izlerinin teslim edilmesi sonrasında konsoloslukta incelenmek üzere gönderilmesi sağlanabilir. İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevu esnasında başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgiler de verilmelidir. Biyometrik bilgiler, verilmediği takdirde geçerli bir başvuru yapılamaz Yani bu bilgiler başvuru prosedürünün önemli bir parçasıdır. Biyometrik bilgiler, parmak izleri ve yüzün tüm ayrıntılarını gösteren bir yüz fotoğrafından oluşur.

İngiltere’ye din görevlisi olarak iş ziyareti amacıyla gitmek üzere başvuru yapılabilen bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyasının titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvurularla ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1591 defa görüntülendi

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Sıkça Sorulan Soruları