image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Din Görevlileri Vizesi, diğer ziyaret kapsamlı vizeler gibi 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay kalma izni vermektedir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurusu sonucu vize alan başvuru sahiplerine 6 ay, 2 – 5 – 10 yıllık vize verilebilir. Ancak bu sayılan sürelerden hangisi verilirse verilsin ziyaretçi vizesi alan kişilerin Birleşik Krallık’ta 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla kalması mümkün olamayacaktır. İngiltere Konsolosluğu vize memurları başvuruyu değerlendirdikten sonra olumlu karar verdikleri takdirde vize süresinin kişinin başvurusunda beyan ettiği süre ile sınırlı olacak şekilde de verebilir. Örneğin; İngiltere Din Görevlileri Vizesi ile İngiltere’ye iş ziyareti yapmak amacıyla gidecek olan bir kişi İngiltere’de 2 ay kalacağını beyan etmişse vize 6 aylık, 2 – 5 -10 yıllık sürelerle verilebileceği gibi 2 ay ile sınırlı olarak da verilebilir. Ancak gidilecek olan süre ile sınırlı olarak verilmesi durumu istisnai bir durum olup, genellikle 6 aydan kısa süreli ziyaretler için 6 aylık vize verilmektedir.  

İngiltere vizesi başvuruları, olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu ve karmaşık prosedürlere sahip olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Bu bağlamda firmamız CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak bu karmaşık süreci kolaylaştırmak ve olumlu sonuç alama şansını yükseltmek adına faydalı olmaktadır. CSS Legal’in İngiltere vize ve göçmenli hukuku uzmanları ile başvuru yapmak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi herhangi bir nedenle olumsuz bir sonuç alınması halinde de değerlendirmeyi yapan konsolosluk memurunca da haklı sebepler görülmesiyle sonucun itiraz yoluyla tersine çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış olan ve 2006’dan bu yana binlerce başvuru sahibinin olumlu sonuç almasını sağlayan bir danışmanlık firmasıdır. CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve vize başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İngiltere ve Türkiye’de hizmet sunan CSS & Co Legal Services’in Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1671 defa görüntülendi

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Sıkça Sorulan Soruları