image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi türlerinden biri olan İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvurusunda başvuru sahiplerinde İngilizce dil şartı aranmamaktadır.

İngiltere ziyaretçi/turist vizesi alt türlerine yapılan başvurularda İngilizce dil şartı aranmamaktadır.  Dolayısıyla Birleşik Krallık’a iş ziyaretçisi olarak gidecek olan din görevlilerinin yapacakları İngiltere ziyaretçi/turist vizesi başvurularında da İngilizce dil şartı aranmamaktadır.

Ziyaret kapsamlı bir vize ile değil de İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden biri ile İngiltere’ye gidecek olan din görevlilerinde ise İngilizce dil şartı aranmaktadır. Yani din görevlisinin gidiş amacına ve kalış süresine göre ziyaret kapsamlı mı yoksa çalışma kapsamlı mı bir başvuru yapacağı belli olacaktır. Başvuru yapacağı vize türü belli olduktan sonra da İngilizce dil şartını sağlayıp sağlamaması gerektiği tespit edilecektir.  Kişinin gidiş amacı çalışmak ve ücret elde etmek üzere İngiltere’ye gitmek ise İngilizce bilmelidir, ancak yalnızca 6 aydan kısa süreli olarak İngiltere’yi ziyaret edecekse İngilizce bilmesine gerek yoktur.

İngiltere vizesi başvurularının olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren konsolosluk memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alma ihtimali yükseltmek ve hata riskini en düşük seviyeye indirmek için vize danışmanlığı almak çok yararlı olacaktır. Danışmanlık almak genellikle olumlu sonuç alınmasını sağlayacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de sonucun değerlendirmeyi yapan vize memurunca da haklı nedenler olduğu görülürse itiraz yoluyla olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında başvuru sahiplerine 2006 yılından bu yana profesyonel destek sağlamaktadır. İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapmak için Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1717 defa görüntülendi

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Sıkça Sorulan Soruları