image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere Din Görevlileri Vizesi, tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi İngiltere vize başvuru dosyası için gerekli belgelerin toplanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla İngiltere Konsolosluğuna yapılmaktadır.

Türkiye’den yapılan İngiltere vizesi başvuruları belgeler tamamlanıp, tercüme ettirilip, gerekli ödemeler yapılıp, başvuru formları doldurulduktan sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla İngiltere Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Türkiye’de vize başvurularını değerlendiren İngiltere Konsolosluğu birimi İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu’dur. Tüm başvuru merkezlerindeki dosyalar değerlendirilmesi için bu konsolosluk birimine gönderilir.

Birleşik Krallık’ta iş ziyaretçisi olarak bulunmak isteyen din görevlilerinin başvuru yapabildiği İngiltere Din Görevlileri Vizesi’ne başvuru yapmak isteyen kişiler de başvurularını Türkiye’de 7 adet şehirde bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru için gerekli olan belgeler ilgili vize türüne göre toplanıp, bu belgelerin tercümeleri yaptırılıp, vize türü için gerekli olan formlar doldurulup, vize harç ve ödemeleri yapıldıktan sonra yapılabilir. Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya illerinde bulunan başvuru merkezlerinden birinden randevu alınarak vize başvurusu geçekleştirilir. Başvuru sahibinin yaşadığı şehirde başvuru merkezi bulunuyorsa oradaki merkezden randevu alınabilir. Bulunmuyorsa da en yakın şehirdeki başvuru merkezinden randevu alınabilir. Vize randevusunda başvuru sahibinin başvuru dosyasının yanında fotoğraf ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgilerini de vermesi gerekmektedir. Başvurusunu firmamızla gerçekleştiren kişilerin randevusunun alınması ve randevudan önceki formların doldurulması, belgelerin toplanması ve tercüme ettirilmesi, ödemelerin yapılması gibi işlemler de danışmanlarımızca gerçekleştirilecektir. Unutulmamalıdır ki; vize randevusundan önceki dosya hazırlığı, formların doldurulması gibi işlemler ne denli hatasız ve eksiksiz olursa vize alma ihtimali o denli yüksek olacaktır. Bu işlemlerde profesyonel destek almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça zorlu başvuru prosedürlerine sahip olan başvurulardır. İngiltere Konsolosluğu’nda başvuru dosyalarını inceleyerek olumlu ya da olumsuz karar veren vize memurları en ufak bir eksiklik veyahut hata olması durumunda vize reddine karar verebilmektedir. Ayrıca başvuru sahiplerinin İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre başvuru dosyası üzerinde belgelerle pek çok hususu ispatlayabilmesi gerekmektedir. Bu nedenle bu başvuruları gerçekleştirirken profesyonel destek almak oldukça yararlı olmaktadır. 

İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurusunu gerçekleştirecek olan başvuru sahipleri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek başvurunuzu yapabilir ve başvurulara dair detaylı bilgi alabilirsiniz. 2006’dan beri faaliyet gösteren ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1690 defa görüntülendi

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Sıkça Sorulan Soruları