image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Din Görevlileri Vizesi başvuruları olumsuz sonuçlanan kişilerin vize retlerine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (re-consideration application) dışında itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Bazı İngiltere vizesi türlerine yapılan başvurularda başvuru sahibinin itiraz hakkı bulunurken, bazı vize türlerinde ise itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları (re-consideration application) haricinde itiraz hakkı bulunmamaktadır. Başvuru sahibinin itiraz edebilme hakkı bulunuyorsa, değerlendirmeyi yapan konsolosluk birimi tarafından gönderilen ret mektubunda bu itirazın kapsamı ve ne kadar sürede yapılması gerektiği açıklanacaktır. Kapsamına göre itiraz başvuruları İdari İtiraz ve İtiraz Davası olmak üzere temelde ikiye ayrılmaktadır. 

İngiltere vizesi temel kategorilerinden biri olan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerine yapılan başvurusu olumsuz sonuçlanan kişilerin itiraz başvurusu yaparak sonucu olumluya çevirme hakları itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları hariç olmak üzere yoktur. İngiltere Din Görevlileri Vizesi de ziyaret vizesinin alt türlerinden birisi olması nedeniyle, bu vize başvurularından olumsuz sonuç alınması halinde itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları dışındaki itiraz başvuruları yapılamamaktadır.

İngiltere’ye seyahat edebilmek üzere yapılan vize başvurularının olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu gerçeği herkesçe bilinen bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi kararı verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alma ihtimalini arttırabilmek için vize danışmanlığı almak pek çok açıdan yarar sağlayacaktır.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine hizmet sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1632 defa görüntülendi

İngiltere Din Görevlileri Vizesi Sıkça Sorulan Soruları