image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi retlerine karşı eskiden itiraz hakkı bulunuyordu ancak İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerinde yapılan son düzenlemelerle itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu yani reconsideration başvurusu haricinde kaldırılmıştır.

Aile ziyareti amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları olumsuz sonuçlanan kişilerin itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu yani re-consideration başvurusu haricinde herhangi bir itiraz hakkı bulunmamaktadır. Başvuru sahiplerine gönderilen ret mektubunda itiraz hakkının olup olmadığı belirtilmektedir. Ret mektubunda kişinin İdari İtiraz (Administrative Review), İtiraz Davası (Appeal) veya olup olmadığı kişiye bildirilir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu, vize reddi ile sonuçlanan kişilerin idari itiraz ya da itiraz davası hakkı olmayıp yeniden değerlendirilme (re-consideration) başvurusu yapabileceklerdir. Bu başvuru, İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularının reddi halinde başvurunun yeniden incelenmesi talebidir. Bu başvuru hakkında detaylı bilgiyi uzmanlarımızdan alabilir ve başvurunuzu firmamızla birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel destek almaksızın başvuru yapmak tekrar ret kararı ile karşı karşıya kalınmasına yol açabileceği ve bu da sonraki süreçte olumlu sonuç almayı zorlaştıracağı için en başından uzmanlarımızla başvurunun gerçekleştirilmesi pek çok kaybın önüne geçebilmek adına yararlı olacaktır.

Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik İdaresi (UK Visas and Immigration), vize prosedürleri, itiraz hakları gibi İngiltere vizesi ile ilgili her konuda sürekli değişiklik yapmaktadır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin vize reddi almaları durumunda danışmanlarımızla iletişime geçmeleri güncel bilgileri alabilmeleri için çok daha faydalı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış kadrosu ile 2006’dan bu yana İngiltere ve Türkiye’de vize ve göçmenlik hukukunda danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1966 defa görüntülendi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları