image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Birleşik Krallık’ta en fazla 6 ay bulunma izni veren ziyaret kapsamlı bir İngiltere vizesi türü olan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi süresi bitince uzatma yapılamamaktadır.

Süresi bitince uzatma yapılamayan İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, Birleşik Krallık’ta yalnızca 1 takvim yılı içerisinde en fazla 6 ay süre ile kalınmasına olanak tanımaktadır. Bu nedenle tüm İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinde olduğu gibi başvuru sahibi İngiltere’de 6 aydan fazla kalmayı talep edemez.

Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular yapılması suretiyle kategori değiştirerek İngiltere’de kalış sürecinin uzatılması durumu hariç olmak üzere bu vize uzatılamamaktadır.

Aile ziyareti amacıyla yapılacak olan İngiltere vizesi başvuruları, İngiltere’ye gitmek üzere yapılan tüm vize başvurularında olduğu üzere karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle başvurunun uzman kişiler tarafından yapılması olumsuz bir sonuç almamak ve sonrasında İngiltere’ye girişi daha da zorlaştırmamak için oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services’in İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanları ile irtibata geçerek karmaşık başvuru sürecini oldukça kolaylaştırabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2744 defa görüntülendi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları