image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Her İngiltere vizesi türünde olduğu gibi İngiltere Aile Ziyareti Vizesi için de İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre uygulanması gereken birtakım prosedürler bulunmaktadır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere'de İngiltere sürekli oturum izni ile bulunanların veya İngiliz vatandaşlarının birinci derece akrabalarının başvuru yapabildiği bir turist vizesi türüdür. Bu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi ile Birleşik Krallık ülkelerinden (İngiltere, Kuzey İrlanda, İskoçya, Galler) herhangi birine aile ziyareti amacıyla seyahat edilebilir. Yani Kuzey İrlanda, İskoçya ve Galler’e gitmek için İngiltere vizesi almak yeterlidir ve başka bir vizeye gerek bulunmaz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu yapmak için öncelikle bir pasaporta sahip olunması eğer hâlihazırda bulunmuyorsa İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunulması gerekir. Başvuruda talep edilecek geçerlilik süresine göre pasaport ücretleri değişmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri seyahatlerinin süresine göre geçerlilik süresine sahip bir pasaport çıkarttırmalıdır.

Geçerli bir pasaportu bulunan kişiler İngiltere turist/ziyaretçi vizesi almak için uyulması gereken diğer prosedürlere geçebilirler. Öncelikle yapılması gereken, başvuru yapılacak olan İngiltere vizesi türünü belirlemektir. Mesela aile ziyareti amacıyla gidecek olan biri bu vizenin şartlarını sağladığı takdirde İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu yapabilir. Başvuruda vizenin şartlarının sağlandığını gösteren bazı belgelerin başvuru dosyasına eklenmesi gerekir. Örneğin; aile ziyareti için İngiltere’deki aile bireyinden İngilizce yazılmış davet mektubu bu vize türü için en önemli belgedir.

Başvuru için gerekli olan tüm belgeler hazırlandıktan sonra İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilerek başvuru süreci tamamlanabilir. Başvuru merkezine dosya teslim edilirken biyometrik bilgiler de verilmelidir. Biyometrik bilgiler, yüzün yakın plandan ve beyaz fonda bir fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşmaktadır. Bu bilgilerin alınması başvuru sürecinin önemli bir parçasıdır ve mutlaka alınmalıdır.

Aile ziyareti amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarıyla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2732 defa görüntülendi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları