image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu, randevu alınıp bu randevuya katılarak başvuru yapılan tarihten itibaren 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, normal şartlarda İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne başvuru yapılmasının ardından 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Bu 3 haftalık süre başvuru merkezine dosya teslim edildikten sonraki 3 hafta olup öncesindeki hazırlık sürecini kapsamamaktadır. Yani belgelerin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru formunun doldurulması, randevu alınması gibi işlemler bu süreye dâhil değildir. Başvurusunu firmamız aracılığıyla yapacak olan başvuru sahipleri bu hususa dikkat etmelidir.               

Başvuru yapılmasının ardından genellikle 3 hafta yani 15 iş gününde İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenen başvurular konsolosluğun yoğunluğuna göre kimi zaman biraz daha geç açıklanabilmektedir. Bu nedenle başvurusunun sonucunu daha kısa sürede alması gereken başvuru sahipleri konsolosluğun sunduğu bazı servislerden faydalanarak hızlandırılmış/acil başvuru yapabilirler. 5 iş günü içerisinde sonuç almak isteniyorsa Öncelikli Servis (Priority Service), 24 saat içerisinde sonuç almak isteniyorsa da Ekstra Öncelikli Servis (Super Priority Service)’ten yararlanılabilir. Ayrıca Dışişleri Bakanlığından alınan nota ile başvuru yapmak da başvuru sonucu alma süresini kısaltabilecektir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusundan olumsuz sonuç almamak için eksiksiz ve hatasız hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için hatasız bir başvuru dosyasının hazırlanması çok önem taşır. Hatasız bir başvuru dosyası için ise başvurularda vize danışmanlığı almak vize reddi almamak adına oldukça yarar sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek başvurunuzu yapabilir ve İngiltere vize ve göçmenlik kuralları ile ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2242 defa görüntülendi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları