image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

İngiltere’ye gitmek üzere başvuru yapılacak tüm vize türlerinde olduğu gibi İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda da alınan biyometrik bilgiler, yüzün fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşmaktadır.

İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre tüm İngiltere vizesi başvurularında biyometrik kayıtların verilmesi gerekir. İngiltere vizesi için gerekli evrakların yanı sıra yakın plandan bir yüz fotoğrafı ile parmak izlerinden oluşan İngiltere vizesi biyometrik bilgileri verilmezse geçerli bir başvuru yapılamayacaktır.

İngiltere vizesi biyometrik kayıtları, başvuru evrakları tamamlanıp, tercümeler yapılıp, başvuru formu doldurulup, ödeme yapılıp, randevu alındıktan sonra hazır olan başvuru dosyası ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nde alınmaktadır. Bu kayıtları ancak kişi kendisi vize randevusuna katılarak verebilir. Bu yüzden başvuru sahibi yerine bir başka kişi vize randevusuna katılarak İngiltere vizesi başvurusu yapamaz.

Biyometrik fotoğraf çekilirken yüzde gözlük, güneş gözlüğü, peçe gibi aksesuarlar olmamalıdır. Ayrıca şapka, örtü vb. ile de baş örtülmemelidir. Yalnızca başörtüsü, geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa baş kapalı bir şekilde fotoğraf çektirilebilir. Yüzde geçici yara izi, süsleme, kına vb. olmamasına da özen gösterilmelidir.

Parmak izleri ise İngiltere Vize Başvuru Merkezinde altında yeşil bir lazerin olduğu bir plaka üzerinden alınmaktadır. Parmak izleri alınırken de yine parmaklarda geçici bir hasar, kesik ile süsleme, kına, boya vb.nin bulunmamasına dikkat edilmelidir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi’ne titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Çünkü başvuruları değerlendiren vize memurları evraklarda yer alan en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak vize reddi alma ihtimalini düşürmek için oldukça yarar sağlar.

CSS & Co Legal Services, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış danışmanları ile bugüne kadar binlerce başvuru sahibinin İngiltere’ye gidebilmesini sağlamıştır. CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvurularla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1809 defa görüntülendi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları