image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurularında normal şartlar altında başvuru sahiplerine mülakat yapılmamaktadır.

Tüm İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurularında da başvuru sahibinin İngiliz Konsolosluğunda mülakata çağırılması gibi bir durum bulunmaz. Buna karşın çok ender durumlarda İngiltere Konsolosluğu başvuru sahiplerini mülakata çağırabilmektedir. Bu mülakat daha çok Konsolosluğun şüpheli ya da eksik gördüğü evraklar varsa, bir de başvuran kişiyi tanımak istemesi neticesinde mümkün olabilmektedir. Yani mülakat talebi genellikle kişinin gidiş amacı ile vize türünün örtüşüp örtüşmediğini net olarak anlamak amacıyla yapılır.

İngiliz Konsolosluğu daha önce İngiltere’ye giriş çıkış yapmış kişilerden de mülakat talep edebilir. Yani daha önceden birçok kez İngiltere vizesi almış kişilerin görüşmeye çağrılmayacağı gibi bir kanı doğru değildir. Ayrıca İngiltere Konsolosluğu görüşme talep ettiğinde bu durum İngiltere vizesi talebinin reddedileceği şeklinde yorumlanmamalıdır.

Başvurusunu firmamız danışmanlarıyla yapan başvuru sahipleri mülakata çağırılmaları durumunda danışmalarımız mülakatta sorulabilecek sorulara dair de başvuru sahiplerini bilgilendirecektir. Bu nedenle mülakat ile ilgili sorularınız için de başvuru işlemlerinize başlandıktan sonra danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuruları titizlikle hazırlanacak bir başvuru dosyası ile yapılmalıdır. Çünkü başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir.

Vize reddi alma ihtimalini en aza indirmek ve titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyası ile başvuru yapabilmek için İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1957 defa görüntülendi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları