image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi de dâhil olmak üzere Türkiye’den yapılan tüm İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılmaktadır.

İngiltere’ye aile ziyareti amacıyla gitmek üzere İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler genellikle başvurularını İngiltere Konsolosluğuna doğrudan yapacaklarını düşünmektedir. Ancak eskiden İngiltere Konsolosluğuna doğrudan yapılan başvurular son yıllarda İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir. Bu bağlamda İngiltere Konsolosluğunun başvuruları İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul ettiğini söyleyebiliriz. Başvuru merkezinde kabul edilen dosyalar, İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenmektedir.

Başvuru merkezlerinin tek görevi, başvuru dosyalarını kabul ederek konsolosluğa göndermektir. Bir nevi ön büro işlemi yapan başvuru merkezleri başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sağlamamaktadır. Yani başvuru sahipleri vize başvuru merkezlerinden hangi belgelerin dosyalarında bulunması gerektiği, başvuru formunun nasıl doldurulacağı, dosyanın nasıl hazırlanacağı gibi hususlarda danışmanlık hizmeti alamazlar. Başvuru sürecinin en önemli adımları olan bu hususlarda detaylı bilgi ve danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile iletişime geçebilirler.

Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana, Antalya illerinde İngiltere Vize Başvuru Merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerden randevu alınarak başvuru dosyası ile fotoğraf ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgiler teslim edilerek vize başvurusu yapılabilmektedir. Başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren kişilerin başvuru merkezinden randevusunun alınması da uzmanlarımızca sağlanmaktadır. İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımız vize türünüzün belirlenmesinden başvuru formunuzun doldurulmasına, tercümelerinizin yapılmasından randevunuzun alınmasına dek pek çok işlemde destek sağlamaktadır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

Danışmanlık alarak eksiksiz ve hatasız bir başvuru gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile başvuru yapabilirler. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (itiraz davası, idari itiraz, yeniden değerlendirilme (Re-con) başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış danışmanları olan firmamızla irtibata geçerek başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2337 defa görüntülendi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları