image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvurusunda İngilizce Dil Şartı Var Mıdır?

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurularında aranan şartlar içerisinde İngilizce dil şartı bulunmamaktadır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, kişi Birleşik Krallık’taki İngiltere sürekli oturum izni sahibi ya da İngiliz vatandaşı olan aile üyesini ziyaret edebilsin ve aile bağları devam edebilsin diye verilen bir İngiltere vizesi türüdür. Yani esas amaç aile üyesi ile görüşmek üzere İngiltere’yi ziyaret etmek olduğu için İngiltere vizesi İngilizce dil şartının sağlanıp sağlanmadığı önem arz etmez. Bu nedenle İngiltere iş/çalışma vizesi, İngiltere öğrenci vizesi ve İngiltere yerleşim/evlilik vizesi kategorilerinde sağlanması gereken İngilizce dil şartı İngiltere turist/ziyaretçi vizesi için aranmaz.

Aile ziyareti amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle eksiksiz ve iyi hazırlamış bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurlarının en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebileceği unutulmamalı ve İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile başvuru dosyası hazırlanmalıdır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları-Recon başvuruları, idari itiraz, itiraz davası) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve vize ve göçmenlikle ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz.

Bu sayfa 1800 defa görüntülendi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları