image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda başvuru sahibi, masraflarını nasıl karşılayacağı, gidiş amacı, kalacağı yer gibi hususları gösterebilmek adına başvuru dosyasına bazı belgeler eklemelidir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi de dâhil olmak üzere tüm İngiltere vizesi başvurularında dosya üzerinde ispatlanması gereken bazı hususlar bulunur. Bu bağlamda İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda seyahatin gerekçesinin aile ziyareti olup olmadığı, başvuru sahibinin masraflarını nasıl karşılayacağı, İngiltere’de kalınacak yer,  kişinin vizesi bitince dönüş yapacağı gibi hususların belgelenmesi gerekir. Her İngiltere vizesi için gerekli evraklar değişkenlik göstermektedir.

Aile ziyareti amacıyla yapılacak olan İngiltere vizesi başvuru dosyasında olması gereken en önemli belge İngiltere’de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşı olarak bulunan aile üyesinin göndereceği davetiyedir. Davetiyenin içeriğinin nasıl olacağı işlemler başladıktan sonra danışmanlarımız tarafından başvuru sahiplerine bildirilmektedir. Çünkü davetiyeler kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir.

Davetiye dışında masraflarınızın nasıl karşılanacağını gösteren bir evrak da mutlaka dosyada yer almalıdır. Bunun için kişi kendi masraflarını kendisi karşılayacaksa maaş bordrosu, tapu gibi belgeleri eklemelidir. Başvuru sahibinin İngiltere’deki aile üyesi masrafları karşılayacaksa da bir sponsorluk belgesi mutlaka dosyaya konulmalıdır. Sponsorluk belgesinin şablonu ve içeriği ile ilgili gerekli bilgi ve detaylar, işlemler başlayınca danışmanlarımız tarafından sağlanacaktır.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurularında ispatlanması gereken en önemli hususlardan biri kişinin vize süresi bitmeden mutlaka dönmesi gereğidir. Bu vize 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay kalma izni verir. Bu nedenle en fazla 6 ayın sonunda İngiltere’den çıkılacağı ispatlanmalıdır. Bu durum kişinin Türkiye’de bir işinin olduğu, eğitim gördüğü, yerleşik bir düzenin olduğu vb. gibi durumları gösteren belgelerle ispatlanabilir. Bu belgelerin neler olacağı kişiye göre değişmekte olup, başvuru sahibinin durumuna göre gerekli yönlendirme işlemler başladıktan sonra danışmanlarımızca yapılacaktır.

Yukarıda sayılanların dışında uçak bileti, otel rezervasyonu gibi ayarlamalar yapılmışsa bunların da mutlaka dosyaya konması şarttır.

Aile ziyareti amaçlı İngiltere vizesi başvurunuzu firmamız aracılığı ile gerçekleştirdiğiniz takdirde danışmanlarımız size başvuru yapmanız gereken vize türüne ve sizin durumuza göre eklemeniz gereken belgelerin listesini sağlayacaklardır. Ayrıca dosyada belgelerin tercümelerinin de yer alması gerektiği için danışmanlarımız bu belgelerin tercümesini, firmamızın belirlediği limitleri aşan belge sayısının olduğu haller hariç olmak üzere ekstra bir ücret almaksızın yaptırıp dosyanıza ekleyeceklerdir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyası ile başvuru yapmak ve vize alma ihtimalinizin en yüksek olmasını sağlamak üzere profesyonel destek almak üzere CSS & Co Legal Services ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek vize ve göçmenlik konularında uzmanlaşmış olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2707 defa görüntülendi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları