image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Süresi Ne Kadardır?

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, 6 ay, 2-5-10 yıllık süreler ile verilmesine rağmen bu vize ile 1 yıl içerisinde en fazla 6 ay Birleşik Krallık’ta kalmak mümkün olabilmektedir.

Aile üyelerini ziyaret etmek amacıyla başvuru yapılabilen İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, 1 yıl içerisinde 6 ay süre ile ziyaret izni sağlamaktadır. Türkiye’den yapılan başvuruları değerlendiren konsolosluk birimi olarak İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu 6 aylık veya 2 – 5 ve 10 yıllık süre ile aile ziyareti amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi verir. Ancak hangi süre ile verilirse verilsin çoğu İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türünde olduğu gibi bu vize ile de 1 yıl içerisinde 6 aydan fazla bir süre İngiltere’de kalınamamaktadır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi başvuruları İngiltere’ye gitmek üzere yapılan tüm vize başvurularında olduğu üzere dikkatle yapılmalıdır. Aksi bir durumda başvuru sahipleri vize reddi ile karşılaşılabilirler. İngiltere vizesi reddi ya da başvuru yasağı gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services danışmanlarından vize danışmanlığı alabilirler. 

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları, itiraz davası)  başvurularında uzmanlaşmış kadrosu ile yıllardır Türkiye ve İngiltere’de hizmet sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek başvurunuzu eksiksizce yapabilir ve olası kötü bir sonucun oluşmasını engelleyebilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1868 defa görüntülendi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları