image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ile Bağımlılar (eş ve çocuklar) İngiltere’ye Gelebilir Mi?

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ile bağımlıların yani eş/partner ve çocukların başvuru sahibinin bağımlısı olarak başvuru yapma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de İngiltere vatandaşı veya sürekli oturum sahibi aile üyelerinden birini ziyaret edecek olan kişilerin eşleri/partnerleri bağımlı olarak vize başvurusu yapamamaktadır. Başvuru sahibi kişilerin İngiltere’de bulunan kişi ile akrabalık derecesine göre eşleri ayrı olarak ya İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ya da İngiltere Genel Ziyaret Vizesi başvurusu yapacaktır. Eş, yasal partner, çocuk, üvey çocuk, çocuk eşi, torun, anne, baba, üvey anne, üvey baba, kayınvalide, kayınbaba, büyükanne, büyükbaba, kardeş, üvey kardeş, kardeşin eşi, eşin kardeşi aile ziyareti amacıyla İngiltere turist/ziyaretçi vizesi başvurusu yapabilen kişilerdir. İngiltere’de burada sayılanların dışında kalan kişilerin eşleri ise İngiltere Genel Ziyaret Vizesi başvurusu yaparak Birleşik Krallık’a giriş yapabilirler.

Aile ziyareti amacıyla yapılacak olan İngiltere turist/ziyaretçi vizesi ve İngiltere Genel Ziyaret Vizesi başvuruları, oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle iyi hazırlanmış bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren memurlar en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda riski en aza indirmek için vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlar.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek her biri alanında uzman danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla ofislerimizi ziyaret ederek ya da arayarak iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2350 defa görüntülendi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları