image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvuru/Vize Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ücretleri tüm İngiltere vizesi türlerinin ücretleri gibi her yıl 5 Nisan’da İngiltere’de yeni mali yılın başlaması ile birlikte değişmektedir.

Her ülkenin mali sisteminde mali yılın değiştiği bir tarih mutlaka vardır. Örneğin; Türkiye’de 31 Aralık’ta bir mali yıl biter ve 1 Ocak itibarıyla yeni bir mali yıl başlar. Bu tarih İngiltere’de 5 Nisan olarak belirlenmiştir. Eski mali yılın bitmesi ve yenisinin başlamasıyla ise vergi, harç vb.nin ücretlerinde artışlar veya azalışlar meydana gelmektedir. Buna vize harçları da dâhildir. Dolayısıyla İngiltere vizesi başvuru/vize ücretleri de her yıl 5 Nisan itibarıyla değişikliğe uğramaktadır.

Resmi olarak yılda bir kez değişen başvuru/vize ücreti ayrıca kur değişikliğine bağlı olarak da sürekli değişmektedir. Çünkü bu ücret Dolar kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir. Dolayısıyla kur değiştikçe başvuru/vize ücreti de değişkenlik gösterir. Sürekli güncellenen İngiltere vizesi başvuru/vize ücretleri ile ilgili olarak en güncel bilgiyi danışmanlarımız aktaracaktır. Bu nedenle İngiltere Aile Ziyareti Vizesi harcının tutarı da dâhil olmak üzere harçlarla ilgili olarak her türlü detaylı bilgi için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Aile ziyareti amacıyla İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2514 defa görüntülendi

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları