image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerine verilen 33 aylık vize süresi bitmeden önce uzatma başvurusu yapılarak uzatılabilmektedir.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin alacağı ilk geçici vize 33 aylıktır. Bu İngiltere yerleşim/evlilik vizesi İngiltere’den bu süre bitmeden uzatma başvurusu yapılarak uzatılabilmektedir. Uzatma başvurusu olumlu sonuçlandığı takdirde başvuru sahibine 30 aylık uzatma verilecektir. Bu uzatmalarla birlikte toplamda 5 yıl İngiltere’de yaşayan kişiler süresiz oturum izni almak üzere başvuru yapabilmektedir. Süresiz oturum izni alındıktan sonra ise başvuru sahibi uzatma yapmadan İngiltere’de yaşayabilecektir. Bu izni aldıktan 1 yıl sonra ise gerekli şartları sağlanıyorsa İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapılabilir.

İlk İngiltere vizesi başvurusu, uzatma başvuruları, sürekli oturum başvurusu ve İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapabilmek için hangi şartları sağlaması gerektiği ile ilgili bilgi ve danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir ve başvurusunu olumlu sonuç alma ihtimallerini en yükseğe çekecek ve hata ya da eksiklik oluşması ihtimalini düşürecek şekilde gerçekleştirebilir.

Evli olmayan partnerlerin yapacağı İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurularının oldukça karmaşık olduğu ve olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca yerleşim kapsamlı vize kategorilerinden biri olan bu vizeye başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu başvurular ispatlanması gereken pek çok husus olması nedeniyle oldukça karmaşıktır. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını danışmanlarımızla gerçekleştirerek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1690 defa görüntülendi

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları