image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda alınan biyometrik bilgiler başvuru sahibinin yüz fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmaktadır.

Evli olmayan partnerlerin yapacakları İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu için uyulması gereken prosedürlerin en önemlilerinden biri İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne biyometrik bilgilerin verilmesidir. Başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgiler başvuru merkezinden alınan randevu esnasında verilebilmektedir. Bu bilgiler verilmezse İngiltere göçmenlik kurallarına göre geçerli bir İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu yapılamayacaktır.

Biyometrik fotoğraf çekilirken başvuru sahibinin yüzünde ve başında herhangi bir aksesuar olmamasının yanı sıra geçici bir yara izi, kesik, süsleme vb. olmamasına da dikkat edilmelidir. Fotoğraf çekilirken yalnızca dini veya geleneksel nedenlerle başı kapalı bir şekilde fotoğraf çekilmesine izin verilmektedir. 

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda parmak izleri alınırken ise parmaklarda geçici kesik, yara, kına, boya vb. olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Başvuru sahibinin 10 parmağının da izi bu başvuruda alınmaktadır.

İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa değerlendirilmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezi’ne yapılacak olan Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu sırasında mutlaka verilmesi gereken bu bilgilerin alınması en fazla 10 dakika sürecektir.

İngiltere yerleşim/evlilik vizesine evli olmayan partnerler olarak başvuran kişilerin evli çiftler gibi birlikte yaşama niyetlerinin gerçekliğini ispatlayabilecekleri evraklar (evlilik cüzdanı vb.) bulunmadığı için dosyanın beraberlik konusunda ikna edici nitelikte bir dosya olması önem arz etmektedir. Yani partnerler birlikte yaşama niyetlerini ikna edici şekilde ortaya koyabilmelidir. Bu nedenle de çiftler beraber yaşama imkânı olmayacak bir başvuru yapıyorlarsa ya da beraber yaşayacaklarından şüphe duyuluyorsa vize başvuruları reddedilebilecektir. Başvuru sahiplerinin ikna edici bir başvuru yapmak üzere CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçmeleri yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamız danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1664 defa görüntülendi

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları