image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne Başvuru Yapabilmek İçin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) Sınavına Girmek Gerekir Mi?

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne başvuru yapabilmek üzere başvuru dosyasında Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınav belgesinin bulunması gerekmemektedir.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne başvuru yapacak olan başvuru sahiplerinin başvuru dosyalarında mutlaka bulunması gereken belgeler vardır. Partnerlerden her ikisinin de 18 yaşın üstünde olduğunu gösteren belgeleri, maddi yeterlilik şartının sağlandığını gösteren belgeleri ve iletişim kurabilecek düzeyde (A1) İngilizce bilindiğini gösteren belgeleri buna örnek olarak gösterebiliriz. Ancak bu belgeler içerisinde Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına girme şartı bulunmamaktadır.

Life in the UK, İngiltere’de yerleşim kapsamlı bir vize türü ile 5 yıl doldurulduktan sonra sürekli oturum başvurusu yapacak olan kişilerin girmesi gereken bir sınavdır. Bu sınav, kişinin İngiltere’de yaşadığı süre boyunca oradaki hayata adapte olup olamadığı, İngiliz kültürünü öğrenip öğrenmediği gibi hususları ölçen bir sınavdır.

Yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1565 defa görüntülendi

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları