image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan tüm başvurularda olduğu üzere daha önceden belgeleri hazırlanmış, tercümeleri yapılmış, İngilizce doldurulmuş formları hazırlanmış, ödemeleri yapılmış ve randevusu alınmış olmak suretiyle hazır hale getirilen dosyanın İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilebilmesiyle yapılabilmektedir.

İngiltere’deki partnerinin yanına yerleşmek üzere Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını İngiltere Vize Başvuru Merkezine İngiltere vize başvuru dosyalarını, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa başvuru harç ödemelerinin yapılıp, randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim ederek gerçekleştirebilirler. Bu randevuda kişinin başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerini (fotoğraf, parmak izleri) de vermesi gerekir.

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere randevu alınarak, belgeler ve tercümelerden oluşan ve uzmanlarımızca hazırlanan İngiltere vize başvuru dosyasının tamamlanıp, başvuru formlarının doldurulup, varsa başvuru ücretlerinin ödenip, başvuru randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebilecek olan 7 adet vize başvuru merkezi bulunur.  Bu merkezler; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya illerinde bulunmaktadır. CSS Legal uzmanları bu illerden başvuru sahibi için en uygun olan ildeki İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alarak vize başvurusunun yapılmasını sağlamaktadır.

Evli olmayan partnerlerin başvuru yapabileceği bu yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi başvurusu karmaşık yapıda olan başvurulardan biri olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye yerleşim amacıyla gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer vize türlerine yapılan başvurulardan daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok yarar sağlar. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları faydalı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmaktadır. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1803 defa görüntülendi

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları