image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne İngiltere'de İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi olarak bulunanların evli olmadıkları partnerleri İngiltere'ye yerleşmek amacıyla başvuru yapabilmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları çalışmak, eğitim görmek, yerleşmek gibi çeşitli amaçlara göre pek çok vize türüne ayrılmaktadır. Bu amaçlardan yerleşim yapmak amacı ile vize başvurusu yapacak olan kişiler ise yakınlık derecesine göre vize başvurusu yapabilmektedir. Örneğin; İngiltere'de İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi olarak bulunanların evli olmadıkları partnerleri yani beraber yaşadıkları kız/erkek arkadaşları İngiltere'ye yerleşmek amacıyla Evli Olmayan Çiftler için Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapabilmektedir. Bu vize başvurusunu yalnızca partneri sürekli oturum iznine sahip ya da İngiliz vatandaşı olan ve vize başvurusunun hemen öncesinde en az 2 yıl birlikte aynı adreste yaşadıklarını belgeleyebilen kişilerin yapabileceği hususuna dikkat edilmelidir.

Yerleşim kapsamlı tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere bu başvuru da karmaşık yapıda olan başvurulardan olduğu için başvurunun dikkatle yapılması gerekmektedir. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları olumlu sonuç alabilme ihtimallerini arttırabilmeleri adına yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1824 defa görüntülendi

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları