image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvuru Formu Nasıl Seçilir?

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuru formunu seçebilmek için kişinin gidiş amacına göre başvuru yapacağı vize türünün bu olduğunu doğru belirlenmesi gerekir.

İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle başvuru yapmaları gereken vize türünün doğru saptandığından emin olunmalıdır. Çünkü gidiş amaçlarına göre kategorilere ayrılmış bulunan çok fazla sayıda İngiltere vizesi türü vardır ve bu durum yanlış vize türüne başvuru yapılarak olumsuz sonuç alınmasına yol açabilmektedir. Vize türlerinden hangisinin gidiş amacına ve taşıdığı şartlara en uygun vize olduğunu belirlemede sorun yaşayan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

Başvuru yapılacak vize türü doğru belirlendikten sonra buna göre başvuru formunun seçilmesi ve doldurulması gerekir. Başvuru formunda başvuru sahibinin doldurması gereken çok detaylı sorular bulunmaktadır. Vize reddi almamak için bu soruların eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulması önem arz etmektedir. Ayrıca başvuru formunda herhangi bir yalan beyanda bulunmamak da oldukça önem arz eder. Çünkü herhangi bir yalan beyan olması durumunda başvuru sahibi 10 yıl İngiltere’ye giriş yasağı alabilecektir.

Evli olmayan partnerlerin yapacakları yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi başvuruları ve olumsuz sonuç alındığı takdirde yapılacak olan itiraz başvuruları titizlikle hazırlanacak dosyalarla başvuru yapılması gereken başvurulardandır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak hatasız başvuru yapma ihtimalini arttırmak ve bu sayede olumlu sonuç alabilmek için oldukça önem arz eder.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1815 defa görüntülendi

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları