image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapacak olan çiftlerin birtakım belgeleri toplayarak bir başvuru dosyası oluşturması gerekir.

Evli olmayan partnerlerin başvuru yapabildiği Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu için her İngiltere vizesi başvurusunda olduğu üzere bir başvuru dosyasının oluşturulması gerekir. Yerleşim kapsamlı vizelerde özellikle nişanlılar ve evli olmayan partnerlerin yapacakları yerleşim vizesi başvurularında evli çiftlerde olduğu üzere evlilik cüzdanı gibi bir belgenin olmaması nedeniyle ilişkinin gerçekliğinin ispatlanması oldukça zordur. Bu nedenle İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvuruları için CSS Legal uzmanlarından yardım almak ikna edici bir dosya oluşturabilmek adına oldukça yarar sağlayacaktır.

Evli olmayan partnerler yapacakları İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu için öncelikle maddi şartlarının bu vizeye başvuru yapabilmek için yeterli olduğunu gösterebilmelidir. Çünkü bu vize ile devlet sosyal yardımlarından faydalanılamaz. Dolayısıyla da başvuru yapan çift yıllık en az £18.600,00 gelir ve/veya £ 62.500.00 seviyesinde bir minimum maddi birikim gösterme şartını sağlayabilmelidir. Bu şartı sağlamak için hangi belgelerin başvuru dosyasında olması gerektiğine dair bilgi almak isteyen kişiler danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirler.

Maddi yeterlilik şartını gösteren belgelerin yanı sıra IELTS Life Skills sınavından alınan bir belge ile de İngiltere’de iletişim kurulabilecek kadar A1 düzeyinde İngilizce bilindiği de başvuru dosyasında ispatlanmalıdır.

İngiltere yerleşim/evlilik vizesine İngiltere’ye yerleşmek üzere başvuru yapacak olan evli olmayan çiftler İngiltere’de kalacakları yerin çiftin yaşayabileceği standartlarda olduğunu da belgelerle göstermelidir. Kalmak üzere ayarlanan yerin uygun olup olmadığı ile ilgili olarak CSS Legal uzmanlarından yardım alınması vize reddi almamak için yararlı olacaktır.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusunda yukarıda bahsedilen belgelenmesi gereken hususların dışında daha pek çok hususun belgelenmesi gerekmektedir. Başvurusunu firmamızla gerçekleştirecek olan çiftlere uzmanlarımız gerekli olan tüm belgelerin olduğu bir evrak listesi hazırlayacaktır. Ayrıca bu belgelerin tercümelerinin yapılması da firmamızın belirlediği limitler dâhilinde olması kaydıyla uzmanlarımız tarafından sağlanacaktır. Bunlardan sonra başvuru formlarının doldurulması, varsa başvuru/vize ücretlerinin yatırılması, başvuru merkezlerinin kişi için en uygun olanından biyometrik bilgilerin (parmak izleri ile fotoğraf) ve başvuru dosyasının teslim edilmesi işlemlerinin uzmanlarımızın yönlendirmesi ile yapılması gerekecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1953 defa görüntülendi

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları