image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında genellikle 3 ay (90 gün) içerisinde sonuç alınabilen yerleşim kapsamlı bir İngiltere vizesi türüdür.

İngiltere sürekli oturum izni sahibi veya İngiliz vatandaşı olan kişilerin evli olmadıkları partnerlerinin başvuru yapabildiği Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu sonucu, dosyanın tamamlandıktan sonra biyometrik bilgilerle birlikte teslim edilmesinin ardından genellikle 3 ay yani 90 gün içerisinde belli olmaktadır. Bu sürenin diğer vize türlerinin açıklanma süresinden daha uzun olmasının nedeni, yerleşim kapsamlı başvuruların dosya içeriğinde çok daha fazla sayıda belge olmasından kaynaklanır. Çünkü bu vize için sağlanması gereken şartlar diğer türlere göre daha fazladır.

Yerleşim kapsamlı vize başvurusu sonucunu daha kısa zamanda almak isteyen başvuru sahipleri Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis (Settlement Priority Visa Service)’ten ek bir ücret ödeyerek yararlanabilir. Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis, başvuru yapan kişilere 15 iş günü içerisinde sonuç verilmesini sağlamaktadır. Bu servisten nasıl yararlanılabileceği ve vize başvurusu ile ilgili tüm işlemlerle ilgili olarak CSS Legal danışmanları ile iletişime geçilebilir.

Yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi türlerine yapılan başvuruların oldukça karmaşık prosedürlere sahip olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Ayrıca bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için doğru vize türüne başvuru yapmak çok önem taşır. Bu nedenle vize danışmanlığı almak doğru vize türüne başvuru yapılmasını, eksiklik ve hata olma olasılığının düşük olmasını ve vize alma ihtimalinizin daha yüksek olmasını sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1756 defa görüntülendi

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları