image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne başvuru yapan ve vize reddi alan başvuru sahiplerinin tam kapsamlı itiraz hakkı bulunmakta, yani kişi redde karşı itiraz davası açabilmektedir.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurusu yapıldıktan sonra başvuru dosyası değerlendirilebilmesi için İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’na gönderilmektedir. Burada 90 gün içerisinde değerlendirilen yerleşim kapsamlı başvurular olumlu sonuçlanarak İngiltere vizesi alınabileceği gibi vize reddi ile de sonuçlanabilir.

Başvurusu olumsuz sonuçlanarak vize reddi alan başvuru sahipleri bu karara karşı tam kapsamlı itiraz hakkına sahiptir. Yani başvurusu reddedilen kişinin İngiltere Göçmenlik Mahkemesinde itiraz davası açma hakkı bulunmaktadır. Bu hakka sahip olduğu başvuru sahibine gönderilen ret mektubunda belirtilecektir. Bu mektuptan kişinin sahip olduğu itiraz hakkının kapsamına dair bilgilerin yanı sıra ne kadar süre içerisinde kullanılacağı bilgisi de yer almaktadır. Ret mektubunda yazan süre içerisinde ret alan başvuru sahibinin CSS & Co Legal Services ile irtibata geçmesi, sonucu tam tersine çevirebilmesi için oldukça faydalı olacaktır.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvurularının en karmaşık vize başvuruları olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Ayrıca yerleşim kapsamlı vize kategorilerinden biri olan bu vize türüne başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. İspatlanması gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını danışmanlarımızla gerçekleştirerek yanlış başvuru yapmaktan kaynaklanabilecek her türlü zarardan kendilerini koruyabilirler.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1665 defa görüntülendi

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları