image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi olumlu sonuçlandığı takdirde ilk verilecek olan geçici vize süresi 33 ay olacaktır.

Evli olmayan çiftlerin yerleşmek amacıyla başvuru yapabileceği İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurusu yapıldıktan sonra vize alındığı takdirde bu vize süresi 33 ay olacaktır. Evli olmayan çiftler, İngiltere’ye 33 aylık bu geçici vize ile gittikten sonra beraber yaşamaya devam ettikleri sürece vize uzatma başvurusunda bulunabilmektedirler. Bu uzatma başvurusundan da olumlu sonuç alan başvuru sahipleri 30 ay uzatma alabilmektedir. Uzatma başvurularıyla beraber toplamda 5 yıl Birleşik Krallık’ta bu İngiltere yerleşim/evlilik vizesi ile bulunan kişiler sürekli oturum izni başvurusu yapabilecektir. Sürekli oturum izni alan kişiler pek çok hak kazanmakla birlikte artık uzatma başvurusunda bulunmalarına gerek kalmayacaktır.

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi’ne yapılacak olan yerleşim kapsamlı vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahiplerinin hatasız bir başvuru yapabilmek için danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirmeleri yararlı olacaktır. Danışmanlık almak üzere başvuru sahipleri CSS Legal danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1825 defa görüntülendi

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Sıkça Sorulan Soruları