image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne başvuran danışman, müşavir, eğitmen veya akil kişilerin herhangi bir nedenle vize reddi alması durumunda itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu (re-consideration applications) harcinde itiraz hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapan danışman, müşavir, eğitmen veya akil kişiler başvuru dosyalarının ikna edici ve eksiksiz olup olmamasına göre olumlu ya da olumsuz sonuç alabilecektir. Başvuru sahibinin herhangi bir nedenle vize reddi alması durumunda itiraz hakkı, itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu (re-consideration applications) hariç olmak üzere bulunmamaktadır. Çünkü İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerine göre ziyaret kapsamlı tüm vize başvurularının retlerine karşı itiraz kapsamlı başvurunun yeniden değerlendirilmesi başvurusu (re-consideration applications) dışında bir itiraz hakkı yoktur.

İş ziyaretçisi olarak vize başvurusu yapan danışman, müşavir, eğitmen veya akil kişilerin başvuruları reddedildiği takdirde bir itiraz haklarının olup olmadığı ve varsa bu hakkın kapsamının ne olduğu gönderilen ret mektubunda belirtilecektir. Konsolosluk tarafından başvurunun değerlendirilmesi sonucu olumsuz bir karar çıkması durumunda ret mektubu gönderilmektedir. Ret mektubunda itiraz hakkının olduğunun bildirildiği durumlarda bu hakkın İdari İtiraz mı yoksa İtiraz Davası mı olduğu belirtilmektedir. Ret mektubu geldiğinde itiraz başvurusu yaparak sonucu tersine çevirmek isteyen kişiler ret mektupları ile birlikte CSS Legal uzmanları ile görüşerek bu zorulu başvuru sürecinde profesyonel destek alabilirler.

Ziyaretçi vizesi kategorilerinden biri olan İngiltere İş Ziyareti Vizesi türüne başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşık yapıdadır. Buna ek olarak başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS & Co Legal Services danışmanları ile gerçekleştirerek olumlu sonuç alma ihtimalini arttırmak üzere profesyonel destek alabilir ve oluşabilecek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 2006 yılından bu yana vize ve göçmenlik başvurularında profesyonel destek sağlayan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1462 defa görüntülendi

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları