image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak olan danışman, müşavir, eğitmen ve akil kişiler, danışmanları tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerini tamamlayıp, tercümeleri yapılıp, formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlanıp, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis ihtiyacı varsa alınmasından sonra danışmanlarımızın alacağı randevuya katılarak İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvurularını yapmalıdır.

İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Konsolosluğuna değil İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanlarımızın ilk etapta sağlayacağı evrak listesindeki vize başvuru belgeleri toplanıp, bu belgelerin tercümeleri yapılıp, varsa ödemelerinin yapılıp, ilgili başvuru formlarının doldurulup, isteniyorsa konsolosluğun sunduğu hızlandırılmış/acil başvuru hizmetlerinden biri alınması sonrasında parmak izi randevusu alınıp bu randevuda başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler verilerek yapılabilmektedir. İngiltere Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla kabul edilen başvuru dosyaları İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu vize memurlarınca incelenmektedir.

İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerini yapılıp, randevunun alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezi, Türkiye’de 7 şehirde bulunmaktadır. Bu şehirler; Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Antalya ve Bursadır. Bu başvuru merkezlerinden Adana, Antalya ve İzmir başvuru merkezlerine başvuru yapacak olan kişiler bilmelidir ki; bu merkezlere başvuru yapabilmek için vize harcına ek olarak ekstra bir ücret ödenmektedir. Başvuru sahipleri bulundukları ile göre hangi başvuru merkezine vize başvurusu yapabileceklerine dair CSS & Co Legal Services uzmanları ile başvurularını yaptıkları takdirde uzmanlarımız gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır.

Danışman, müşavir, eğitmen ve akil kişiler İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurularını yukarıda sayılan bu başvuru merkezlerinin birinden randevu alarak gerçekleştirebilirler. Bu randevularında başvuru dosyaları ile birlikte fotoğraf ve parmak izlerinden oluşan biyometrik bilgilerini de vermelidirler.

İngiltere vizesi başvuruları, en zor olumlu sonuç alınan ve oldukça karmaşık yapıdaki vize başvurularıdır. Ayrıca ziyaretçi vize kategorilerinden biri olan bu İngiltere İş Ziyareti Vizesine başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Dolayısıyla hata yapma riski yüksek olan bu başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını danışmanlarımızla gerçekleştirerek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1541 defa görüntülendi

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları