image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Danışman, müşavir, eğitmen ve akil kişiler, İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yaptıkları tarihten itibaren 15 iş günü içerisinde sonuç alırlar.

İngiltere vize başvuru dosyası için belgelerin toplanması ve bu belgelerin tercümelerinin yapılması, İngilizce olan başvuru formlarının doldurulması, gerekli olan vize ödemelerinin yapılması ve randevu alınması sonrasında bu randevuya katılarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerin teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan İngiltere vizesi başvuruları buradan değerlendirilebilmesi için İngiliz Konsolosluğuna gönderilmektedir. İngiliz Konsolosluğu birimlerinden İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğu vize başvurularını değerlendirmede yetkilidir. İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilen başvuru dosyaları ise vize türlerine göre belirli süreler içerisinde incelenerek bir karara bağlanmaktadır. Verilen bu karar başvuru dosyasının inandırıcılığı ve eksiksiz hazırlanmış olmasına bağlı olarak olumlu ya da olumsuz olabilecektir.

Konsolosluğun değerlendirme süresi vize türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Yerleşim kapsamlı vizeler hariç olmak üzere İngiltere vizesi başvuru belgelerinin toplanması, tercüme ettirilmesi, başvuru ücreti ödemesi yapılması, formların doldurulması gibi işlemlerin ardından randevuda başvuru dosyası ile biyometrik bilgilerin teslim edilmesinin ardından genellikle 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Bu bağlamda danışman, müşavir, eğitmen ve akil kişiler İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yaptıklarında genellikle ve istisnai gecikmelerin, başvuru yoğunluğunun vs. olmaması halinde 15 iş günü içinde vizelerinin sonucunu alacaklardır.

Danışman, müşavir, eğitmen ve akil kişiler, vize başvurularının sonucunu 15 iş gününden daha kısa sürede almak için hızlandırılmış/acil başvuru yapabilirler. Başvuru sahibi, dış işleri bakanlığından nota alarak ya da konsolosluğun sunduğu Öncelikli Servis ya da Ekstra Öncelikli Servis gibi servislerden faydalanarak bu süreyi kısaltabilir. Öncelikli Servis ile nota 5 iş günü içerisinde Ekstra Öncelikli Servis ise 24 saat içerisinde başvuru sahibinin sonuç almasını sağlayacaktır. Bu noktada bir hatırlatma yapmamızda fayda vardır; Öncelikli Servis her başvuru merkezinden alınabilmesine karşın Ekstra Öncelikli Servis yalnızca İstanbul başvuru merkezinden alınabilmektedir. Dolayısıyla Ekstra Öncelikli Servis ile başvuru yapmak isteyen kişiler CSS Legal İstanbul Ofisi ile iletişime geçebilirler.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen başvuru sahipleri firmamız CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. CSS & Co Legal Services’ten danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerinin olumlu sonuç alması ihtimalini artıracağı gibi olumsuz bir sonuç ile karşılaşılması halinde de itiraz başvurusu yapılarak ve başvuruyu değerlendiren vize memurunun da itiraz gerekçelerini haklı ve ikna edici bulmasıyla birlikte sonucun olumluya çevrilebilmesi için faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1563 defa görüntülendi

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları