image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile İngiltere’ye 6 aydan kısa süre ile gidecek olan kişiler sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için masrafları kendileri karşılamalıdır.

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi ile Birleşik Krallık’a kısa süreliğine giden ve Avrupa Birliği vatandaşı olmayan kişiler sağlık hizmetlerinden yararlanmaları gereken durumlarda masrafları kendileri karşılamalıdır. Ziyaret kapsamlı vizelere kesinlikle İngiltere sağlık kurumu olan National Health Service (NHS) sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanmak amacı ile başvuru yapılamayacağı bilinmelidir. Bu nedenle ziyaretçi olarak İngiltere’ye giden herkesin kişisel sağlık ve seyahat sigortası yaptırması yararlı olacaktır. Çünkü sigorta yaptırılmazsa İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için sağlık hizmetleri ücretlerinin %50 fazlasını ödeyecektir.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türleri ile İngiltere’ye giden kişiler yalnızca bazı durumlarda National Health Service (NHS) sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilir. Kazalar ve acil durumlarda alınan hizmetler, aile planlama hizmetleri, bulaşıcı hastalıkların tedavisi, işkence, cinsel saldırı, aile içi şiddet gibi durumlarda alınması gereken tedaviler ücretsiz sağlık hizmeti alınabilecek olan durumlardır. Bu durumlarda ücretsiz sağlık hizmeti alabilme hakkı, Avrupa Sosyal Şartı’na bağlı olan ve korunmakta olan bir haktır. Yani Avrupa Sosyal Şartı’na taraf olan Avrupa Konseyi üyesi ülkelerin tamamı sağlığın korunmasını sağlamalıdır.

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren başvuru sahipleri İngiltere’de sağlık hizmetlerinden nasıl yararlanabilecekleri ve yaptırmaları gereken sigortalar hakkında da detaylı bilgi alabilirler. Bu sayede başvuru sahipleri İngiltere’de ortaya çıkabilecek herhangi bir sağlık problemi oluştuğunda neler yapabilecekleri konusunda detaylı bilgi sahibi olabilecek ve pek çok mağduriyetin önüne geçmiş olacaklardır. Bunun yanında ileride yapılabilecek diğer vize başvurularının yanı sıra İngiltere yerleşim/evlilik vizesi, uzatma başvurusu, süresiz oturum izni vb. göçmenlik başvurularının da bu durumlardan olumsuz etkilenmemesi sağlanacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvurulara dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan ve 2006’dan bu yana hizmet sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1460 defa görüntülendi

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları