image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne başvuru yapacak olan danışman, müşavir, eğitmen ve akil kişiler bilmelidir ki; ziyaret kapsamlı bu vizede uzatma yapılamamakla birlikte Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurularla İngiltere’de kalış süresi uzatılabilmektedir.

Danışman, müşavir, eğitmen ve akil kişiler iş ziyareti yapabilmek amacıyla alacakları İngiltere turist/ziyaretçi vizesinin süresi bitince uzatma başvurusu ile bu süreyi Ankara Antlaşması Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, insan hakları başvuruları gibi istisnai başvurular yapmaları haricinde uzatamazlar. Çünkü ziyaret kapsamlı vizelerde uzatma yapılamamaktadır. Ya da başka bir vize türüne geçiş yapmak da yine ziyaretçi/turist vizesi türleri ile mümkün değildir. Bu durumun istisnası yukarıda da bahsedildiği üzere AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, insan hakları başvurularıdır. Ziyaret kapsamlı bir vize ile İngiltere’de bulunan kişiler yalnızca bu istisnai başvurulardan birini yaparak İngiltere’de kalış sürelerini uzatabileceklerdir.

Tüm İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türleri gibi danışman, müşavir, eğitmen ve akil kişiler için İngiltere İş Ziyareti Vizesi de yalnızca 6 ay ve daha kısa sürelerle İngiltere’de bulunabilme izni vermektedir. Buna ek olarak bu vize 6 ay, 2-5-10 yıllık sürelerle verilir. Ancak hangi süre ile alınırsa alınsın 1 yıl içerisinde maksimum 6 ay bu vize ile Birleşik Krallık’ta bulunulabilir. Bu 6 ay tek seferde kullanılabileceği gibi birden fazla giriş çıkış yapılarak toplamda maksimum 6 ay şeklinde de kullanılabilir.

İngiltere İş Ziyareti Vizesi’ne başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerini hem pek çok zarardan koruyacak hem de olumlu sonuç alma ihtimalini oldukça arttıracaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında başvuru sahiplerine destek sağlayan CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1611 defa görüntülendi

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları