image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Vize başvuru belgelerinin tamamlanması, tercüme ettirilmesi, ödemelerin yapılması ve sonrasında başvuru formlarının doldurulması işlemlerinin ardından danışman, müşavir, eğitmen ve akil kişiler kısa süreli olarak iş ziyareti yapabilmek üzere İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yaptıkları esnada İngiltere Vize Başvuru Merkezine biyometrik bilgilerini de vermelidir.

Danışman, müşavir, eğitmen ve akil kişiler İngiltere İş Ziyareti Vizesi başvurusu yaparken İngiltere Vize Başvuru Merkezine belgeleri tamamlanmış, tercümeleri yaptırılmış, varsa başvuru ücreti ödenmiş ve İngilizce başvuru formu doldurulmuş olan başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerini de kaydettirmelidir. Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinden alınan parmak izleri ile birlikte yüz fotoğrafından oluşur. Bu bilgiler İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca verilmesi zorunlu olan bilgilerdir ve verilmedikçe geçerli bir vize başvurusu yapılamaz. Bu nedenle İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınan randevuda geçerli bir başvuru yapabilmek için kurallara uygun bir şekilde mutlaka bu bilgiler verilmelidir.

Başvuru merkezine verilmesi zorunlu olan bu bilgiler başvuru sahibinden alınırken hiçbir şekilde yüzde ya da parmaklarda geçici olan deformasyon, kesik, süsleme, kına vb.nin yer almamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca fotoğraf çekilirken güneş gözlüğü, şapka, örtü vb. bir aksesuar takılmamalıdır. Yalnızca dini ve geleneksel nedenlerle başın kapalı olması durumunda başvuru sahibinin başının örtülü bir şekilde fotoğraf çekilmesine izin verilecektir. Başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren başvuru sahiplerine uzmanlarımız randevuları esnasında biyometrik kayıtları alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında da bilgilendirme yapacaklardır.

İngiltere vizesi başvurularının en zor olumlu sonuç alınabilen vize başvurularından birisi olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Ayrıca vize kategorilerinden biri olan bu İngiltere İş Ziyareti Vizesi türüne başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşık yapıdadır. Buna ek olarak başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS & Co Legal Services danışmanları ile gerçekleştirerek olumlu sonuç alma ihtimallerini arttırabilir ve pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan vize başvurularıyla ilgili her konuda detaylı bilgi alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1599 defa görüntülendi

Danışman, Müşavir, Eğitmen ve Akil Kişiler İçin İngiltere İş Ziyareti Vizesi Sıkça Sorulan Soruları