image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Vizesi Başvurusu Değişiyor!

9 Kasım 2018 itibarıyla açılmaya başlanacak olan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi (UKVCAS) birimleri 30 Kasım 2018’e kadar tamamen açılmış olacak. Toplamda 57 adet olacak ve Sopra Steria firması tarafından yönetilecek başvuru merkezlerinin ilki Manchester’da açılacak.

UKVCAS

Kasım 2018 itibarıyla İngiltere’de Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi (UK Visa and Citizenship Application Service, UKVCAS) açılarak postane ve Premium Servis Merkezi ile birlikte İngiltere’nin çeşitli yerlerinde hizmete başlıyor. Bu başvuru merkezlerine biyometrik bilgiler (fotoğraf, parmak izleri ve imza) ve başvuru evrakları verilerek başvuru yapılabilecek.

Birleşik Krallık’ta İlk Başvuru Merkezi (UKVCAS) 9 Kasım’da Açılıyor!

Birleşik Krallık’ta ilk başvuru merkezi Manchester’da 9 Kasım 2018 Cuma günü açılacak. Bu başvuru merkezini Birmingham, Glasgow, Cardiff, Belfast ve Croydon başvuru merkezleri takip edecek. Bunların dışında ülke çapında ek bir ücret ödenerek başvuru yapılabilecek 50 başvuru merkezi ve Londra’daki premium lounge hizmet sunacak başvuru merkezinin de 30 Kasım’a kadar açılmış olacağı İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Kimler Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezine (UKVCAS) Başvuru Yapabilecek?

Tier 1 Yatırımcı Vizesi, Tier 1 Olağanüstü Yetenek Vizesi, Tier 1 Girişimci Vizesi, Tier 1 Mezun Girişimci Vizesi, Tier 2 Genel Çalışma Vizesi, Tier 2 Şirket İçi Transfer Vizesi, Tier 2 Din Görevlileri Vizesi, Tier 2 Sporcu Vizesi, Tier 4 Öğrenci Vizesi, Tier 4 Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier 5 Geçici Çalışan Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi, uzatma başvuruları, sürekli oturum izni başvurusu, iltica ve insani yardım başvurusu, İngiltere vatandaşlığı başvurusu, biyometrik ikamet izni (biometric residence permit) güncelleme, yenileme ve transfer etme başvurusu, İçişleri Bakanlığı seyahat belgesi başvurusu ve İngiltere göçmenlik kuralları altında yer alan ve burada sıralanmamış olan diğer oturum izni başvurularında bulunacak olan başvuru sahipleri ve bağımlıları bu merkezlere başvuru yapabilmektedir.

Başvuru sahibi başvurusunu bağımlı aile üyeleriyle birlikte yapıyorsa aynı anda başvuru merkezindeki randevuda olmaları gerekir. 16 yaşın altındaki çocuklar kendilerinden sorumlu olacak bir yetişkinle başvuruda bulunmalıdır.

İngiltere’deki Başvuru Merkezleri Nasıl Değişiklikler Getirecek?

Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezi (UK Visa and Citizenship Application Service, UKVCAS), İngiltere’de hâlihazırda var olan servislerle yeni sunulacak olan bu servis arasında seçim yapabilme olanağı sunuyor. Önümüzdeki birkaç aylık süreçte, kağıt başvuru formları üzerinden yapılan başvurular çekilerek İngiltere’den yapılan başvurularda tamamen online başvuru yapılmaya başlanacak. Bu yeni serviste başvuru sahipleri online başvuru sürecinin sonunda destekleyici belgelerini ve biyometrik kayıtlarını başvuru merkezine vererek başvurularını tamamlayabilecekler.

9 Kasım 2018 itibarıyla açılmaya başlanacak olan Birleşik Krallık Vize ve Vatandaşlık Başvuru Merkezleri (UKVCAS) 30 Kasım 2018’e kadar tamamen açılmış olacak. Sopra Steria firması tarafından yönetilecek başvuru merkezlerinin toplamda 57 adet olması planlanıyor. Bu merkezlerde ek ücret ödenerek alınabilen Öncelikli Servislerden de yararlanılabilecek.

İngiltere’de Yeni Servis: UKVCAS Başvuru Merkezleri

UKVCAS Başvuru Merkezleri, başvuru yaparken ücreti ve sağlık harcını (immigration health surcharge) da online ödeyebilmeyi sağlayacak. Bunun ardından da 5 gün içerisinde randevu alınması aşamasına geçilebilecek. Bu aşamada eğer gerekliyse Öncelikli Servisler içerisinden başvuru sahibinin talep ettiği bir servis varsa onu alabilmesi mümkün olacak. Tüm bunların sonrasında ise kişinin randevusuna katılarak başvurusunu destekleyici evraklarını ve biyometrik bilgilerini (fotoğraf, parmak izleri ve imza) Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik Dairesine (UK Visas and Immigration, UKVI) vererek başvuru sürecini tamamlayabilecektir. Bu yeni servis, başvuru sahiplerine destekleyici evrakları başvuru merkezine teslim edebilmenin yanı sıra online yükleyerek gönderme seçeneği de sunmaktadır. Başvuru merkezine verilen evrakların orijinalleri ise başvuru sahibine başvuru sonrası hemen geri verilmektedir. Yalnızca pasaport başvuru sonuçlanıncaya kadar başvuru sahibine geri verilmemektedir.

Yukarıda bahsedilen tüm bu aşamalar için CSS Legal Londra ofisi ile iletişime geçerek ödemelerin yapılması, başvuru dosyasının hazırlanması, başvuru formunun doldurulması, kişiye uygun gün ve saatte kendisine en yakın başvuru merkezinden randevunun alınması işlemleri ve tüm diğer vize işlemleri hakkında detaylı bilgi alabilir; başvurunuzu uzmanlarımızla gerçekleştirebilirsiniz.

İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. İngiltere’den yapılan başvurularda Londra’da bulunan CSS & Co Legal Services ofisi ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Kaynaklar: https://www.gov.uk/guidance/ukvis-new-front-end-services-what-you-need-to-know

https://www.gov.uk/government/news/new-uk-visa-and-citizenship-application-services-centres-open

Bu sayfa 1726 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler