image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci (Graduate Entrepreneur) Vizesi

İngiltere’deki bir yüksek öğrenim kurumundan ya da İngiltere dışında olup İngiltere’de denk sayılan bir okuldan mezun olup resmi olarak kayıt ettirilmiş iyi bir iş fikrine sahip olan girişimcilerin başvuru yapabileceği İngiltere çalışma/iş vizesi türü Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci (Graduate Entrepreneur) Vizesidir.

Mezun Girişimciler (Graduate Entrepreneur) için İngiltere Vizesi, Birleşik Krallık’ta ya da Birleşik Krallık dışındaki denk sayılan bir okuldan en az lisans düzeyinde üniversite eğitimi almış ve İngiltere’de girişimci olarak yaşamına devam etmeyi planlayan kişilerin başvuru yapabileceği İngiltere çalışma/iş vizesi türüdür. Bu vize başvurusundan olumlu sonuç almak isteyen başvuru sahiplerinin mutlaka bu vizenin şartlarını sağlaması gerekir.

İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden biri olan Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi başvurusunda sağlanması gereken en önemli şartlardan biri, İngiltere’de ya da İngiltere dışında olmasına karşın İngiltere’de denk sayılan bir okuldan en az lisans düzeyinde bir yüksek öğretim programından mezun olduğunun gösterilebilmesidir. Bunun yanında başvuru sahibinin mutlaka İngiltere Uluslararası Ticaret Departmanı (Department for International Trade, DIT) ya da bir Yüksek Öğretim Enstitüsü (Higher Education Institution, HEI) tarafından onaylanmış özgün ve gerçekçi bir iş fikrine sahip olduğunu da Mezun Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusunda belgelerle gösterebilmesi şarttır. Bunları sağlayan başvuru sahipleri puan bazlı sistemden 75 puanı sağlayabilecek ve olumlu sonuç alabilmek için en önemli şartı sağlamış olacaklardır.

Puan bazlı sistemden 75 puan alınmasının dışında Mezun Girişimciler için İngiltere Vizesi başvurusunda İngilizce dil şartı ve maddi yeterlilik şartı da sağlanmalıdır. Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci Vizesi başvurusu yapan başvuru sahiplerinin İngilizce dil şartını sağlamak için Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik İdaresi’nin vize başvurularında aradığı IELTS for UKVI sınavından en az B1 seviyesinde İngilizce bildiğini gösteren bir belgeyi başvuru dosyasına eklemesi gerekir. Bu sınav dışındaki bazı sınavlarla ya da alınan üniversite eğitiminin İngilizce olması ve İngiltere’de bunun denk sayılmasıyla da bu şart sağlanabilir. Bunlar hakkında detaylı bilgi almak için başvuru sahipleri İngiltere Çalışma/İş Vizesi için İngilizce Dil Sınavları sayfamızı inceleyebilecekleri gibi uzman danışmanlarımızdan da bilgi alabilirler.

Bu vizenin başvurularında sağlanması gereken maddi şart ise İngiltere içinden mi dışından mı başvuru yapıldığına göre değişkenlik göstermektedir. Eğer vize başvurusu İngiltere içinden yapılıyorsa £945, İngiltere dışından yapılıyorsa £1,890 birikimin başvuru sahibinin banka hesabında en az 90 gün öncesinden itibaren tutulması gerekir. Diğer şartlarla birlikte maddi şartın da sağlanabilmesi için hangi belgelerin başvuru dosyasında bulunması gerektiğine dair detaylı bilgi için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

tier-1 mezun girişimci

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci (Graduate Entrepreneur) Vizesi’ne başvuru yapacak olan kişiler sağlanması gereken tüm şartlarla ilgili bilgi almak ve başvurusunu eksiksiz gerçekleştirmek üzere CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3833 defa görüntülendi

Tier-1 İngiltere Mezun Girişimci (Graduate Entrepreneur) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları