image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurularında Durdurma Kararı!

İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office), İngiltere yerleşim vizesi başvurularında yeterlilik şartlarını (özellikle maddi yeterlilik şartı) karşılayamayan başvuru sahiplerinin başvurularının değerlendirilmesini durdurma kararı aldı.

yerleşim başvurularına durdurma kararı

Bağımlı eşler/partnerler ve çocukların (evlatlık, öz, üvey) İngiltere’ye İngiltere vatandaşı ya da İngiltere sürekli oturum izni olan kişinin yanına yerleşebilmesi için başvuru yapabildikleri İngiltere yerleşim/evlilik vizesi başvurularında İngiltere İçişleri Bakanlığı (Home Office) bazı başvuruların değerlendirilme sürecini durdurdu. Başta minimum gelir şartı olmak üzere yerleşim kapsamlı başvurular için aranmakta olan diğer yeterlilik şartlarından herhangi birini tam olarak karşılayamayan başvuru sahiplerinin başvurularının değerlendirilmesi durum netleşene kadar durdurulacak. Bu durum, Yüce Divan (the Supreme Court)’da 22 Şubat 2017’de görülen bir davanın (MM (Lebanon) & Others) duruşması sonucu olarak ortaya çıktı. Açılma gerekçesi maddi şartın düşürülmesi olan davanın görülen duruşmasında net bir karar alınamamakla birlikte özellikle  £18.600 maddi yeterlilik şartının yüksekliği ve haksızlıklara yol açtığı üzerinde duruldu.

Durdurma kararı, AB bağımları için İngiltere yerleşim/evlilik vizesi ve Ankara Antlaşması Vizesi başvurularını etkilemeyecek. Bunun yanında ziyaret, çalışma, öğrenci vizesi gibi diğer kategorilerdeki başvurular da aynı şekilde devam ettirilecek. Bu karardan yerleşim kapsamlı vize alınmasının durdurulduğu da düşünülmemelidir. Şartları birebir sağlayan yerleşim kapsamlı vize başvuru sahiplerinin değerlendirilmesi aynı şekilde yapılmaya devam etmektedir. Buna ek olarak Öncelikli Servisler de başvurularda kullanılmaya devam edilecek.

Bu durdurma sürecinde başvuru yapan kişilerin pasaportları sonuç açıklanana kadar değerlendirmeyi yapan İçişleri Bakanlığında olacağı için özellikle pasaportuna ihtiyacı olabilecek başvuru sahiplerinin başvurularını CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçip bilgi alarak yapıp yapmama kararı almaları yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 8002 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler