image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Oturum Kartlarının Süresi 31 Aralık 2024’te Doluyor

İngiltere’de oturum iznine sahip olan kişilerin sahip olduğu Biometric Residence Permit kartlar (BRP), 31 Aralık 2024 tarihi itibariyle kaldırılıyor.

Home Office’in (İçişleri Bakanlığı) web sitesinde yer alan bilgilere göre 1 Ocak 2025 itibariyle BRP kartlara artık ihtiyaç olmayacak ve İngiltere’de oturum sahibi olan kişiler oturum hakkına sahip olduklarını çevrimiçi bir şekilde gösterebilecek.

Oturum sahiplerinin, BRP kartları olmadan nasıl çevrimiçi bir sistemde bulunacaklarına ilişkin ise henüz bir açıklama yapılmadı ve bu duruma ilişkin yapılan güncellemelerin Home Office’in (İçişleri Bakanlığı) web sitesinden duyurulacağı belirtildi.

Oturum kartlarıyla ilgili yapılan bu yeniliğe ilişkin olarak İngiltere Ankara Anlaşması uzatma vizesi sonucu alanlar, İngiltere yerleşim vizesine ilişkin oturum ve uzatma sonucu alan göçmen statüsündeki kişiler, uzun dönemli üniversite eğitimi için gelen öğrenci vizelerine sahip kişiler veya çalışma vizelerinden herhangi biri ile gelen kişilerin, oturum süreleri 2024 yılından sonrayı kapsayacak şekilde olması halinde, BRP kartlarının süresi dolmuş olsa da almış oldukları oturum geçerli sayılacak ve sistem üzerinden oturumlarına dair kayıt tutulacak, ülkeye giriş çıkışlarda veya ülke içerisinde BRP kartları olmadığı için herhangi bir sorun yaşamayacaklardır.

Bu konuya ilişkin yapılan tüm güncellemeler CSS Legal uzmanları tarafından takip edilecek olup, yapılan değişiklikler web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurulacaktır.

Bu sayfa 2451 defa görüntülendi

En Çok Okunan Son Gelişmeler